Nielegalny salon gier w Zgorzelcu

Automaty
Marek 04/04/2012

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2024

W samo południe 21 marca 2012 r. dolnośląscy funkcjonariusze Służby Celnej rozpoczęli kontrolę w jednym z lokali, znajdującym się na Targowisku Miejskim w Zgorzelcu. Dobrze przygotowana akcja zakończyła się powodzeniem. Celnicy wcześniej ustalili, iż w lokalu, w którym w przeszłości funkcjonował punkt gier na automatach o niskich wygranych, nadal znajdują się nielegalne urządzenia do gier a uprawiany pokątnie proceder trwa w najlepsze.

Nielegalny salon gier dysponował 6 terminalami internetowymi, które były bardzo dobrze zabezpieczone przed ewentualną kontrolą. Aby uprzedzić działania obsługi salonu, do lokalu należało wejść w odpowiednim momencie i przeprowadzić błyskawiczne działania.

Funkcjonariusze wkroczyli do akcji w samo południe, gdy w lokalu nie było klientów, a obsługujący go pracownik wyszedł zza baru „na papierosa”. Całkowicie zaskoczony pracownik, który jednym ruchem ręki mógł wyłączyć urządzenia nie zdążył tego zrobić. Po przeprowadzeniu eksperymentu ustalono, że poza grami służącymi do kamuflażu faktycznego procederu na urządzeniach można było prowadzić gry na automatach w rozumieniu ustawy o grach hazardowych. Zatrzymano 6 urządzeń wraz z osprzętem, które stanowią novum na tutejszym rynku nielegalnych gier. Funkcjonują one na bazie bezprzewodowych łączy internetowych i są bardzo dobrze zabezpieczone przed rozszyfrowaniem ich rzeczywistego przeznaczenia. Dodajmy, że za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry grozi, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, kara pieniężna w wysokości 12 tys. złotych od każdego automatu.

Jest to pierwszy w tym roku zlikwidowany nielegalny salon gier przez zespół kontrolny ze Zgorzelca. W I kwartale br. funkcjonariusze Służby Celnej w Legnicy zatrzymali łącznie 20 nielegalnych urządzeń do gier, likwidując tym samym 12 punktów, w których urządzano nielegalne gry hazardowe.

Izba Celna we Wrocławiu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL