Nielegalny salon hazardu w Wolbromiu

Dwa automaty do gier hazardowych zabezpieczyli w jednym z lokali znajdującym się na terenie gminy Wolbrom, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie.

Policjanci prowadzą liczne kontrole nielegalnych punktów urządzania gier na automatach hazardowych. Działania te prowadzone są samodzielnie, jak również we współpracy z innymi instytucjami, które walczą na co dzień z tym nielegalnym procederem. We wtorek (22.09). Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego weszli do jednego z lokalu w gminie Wolbrom. Funkcjonariusze mieli już wcześniej informacje, że w lokalu mogą znajdować się automaty służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Ich przypuszczenia szybko się potwierdziły. W trakcie przeszukania pomieszczenia, policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Urządzenia zostały przekazane funkcjonariuszom urzędu celno-skarbowego, którzy będą prowadzić stosowne postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3. Podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Oznacza to zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie).

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *