Nielegalny salon ujawniony dzięki grabieży

Nielegalny salon gier hazardowych ujawniony dzięki wandalowi. 26-latek przegrał wszystkie pieniądze na automatach do gier. Okradł więc pracownicę salonu gier i uszkodził drzwi lokalu próbując ucieczki.

Policjanci zatrzymali go ale zabezpieczyli także 2 maszyny do gier oraz 3 komputery wykorzystywane w tym lokalu do nielegalnych gier hazardowych. 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą nielegalnego salonu gier zajmie się urząd celno-skarbowy.

26-latek przegrał wszystkie pieniądze na automatach do gier. Okradł więc pracownicę salonu gier i uszkodził drzwi lokalu próbując ucieczki. Policjanci zatrzymali go ale zabezpieczyli także 2 maszyny do gier oraz 3 komputery wykorzystywane w tym lokalu do nielegalnych gier hazardowych. 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą nielegalnego salonu gier zajmie się urząd celno-skarbowy.

16 września br. ok. godziny 3:00 do lokalu w Wieliczce, w którym znajdowały się automaty do gier wszedł 26-letni mieszkaniec gminy Biskupice. Mężczyzna pracownicy lokalu wpłacił 3 tys. zł, które następnie zostały przelane na jego konto elektroniczne. Kiedy 26-latek przegrał wszystkie pieniądze na automatach, zdenerwował się. Zauważył jednak, że pracownica zasnęła, przeszukał jej torebkę z której zabrał pieniądze w kwocie 3 tys. zł i próbował opuścić lokal. Gdy pracownica zorientowała się, że doszło do kradzieży pobiegła do drzwi i zamknęła je na klucz uniemożliwiając dalszą ucieczkę złodziejowi, jednocześnie uruchamiając alarm napadowy. Mężczyzna przy użyciu krzesła próbował wyważyć drzwi, jednakże pracownicy ochrony bardzo szybko przybyli na miejsce i ujęli 26-latka.

Następnie na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, którzy zatrzymali sprawcę kradzieży i dewastacji. Policjanci Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, którzy na miejscu wykonywali oględziny związane z przestępstwami popełnionymi przez 26-latka stwierdzili, że automaty oraz komputery do gier znajdujące się w tym lokalu są nielegalne bo służą do gier hazardowych na co trzeba mieć koncesję.

Automaty zostaną zatem przekazane do urzędu celno-skarbowego, który zajmie się sprawą nielegalnych gier hazardowych w tym lokalu. W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych właścicielowi salonu może grozić kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3. 26-latek odpowie natomiast za przestępstwo kradzieży oraz uszkodzenia mienia za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wieliczka.dlawas.info

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.