Nielegalny salon w Rzeszowie

Automaty
Marek 24/05/2012

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2024

W wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy celnych został zlikwidowany nielegalny salon gier w jednym z rzeszowskich centrów handlowych.

16 maja 2012r. funkcjonariusze Służby Celnej w ramach działań związanych z kontrolą rynku branży hazardowej wspólnie przeprowadzili kontrolę salonu gier w jednym z rzeszowskich centrów handlowych.

Miejsce kontroli oferowało szereg atrakcji dla chcących oderwać się od „monotonii” zakupów, spośród których największym powodzeniem cieszyły się terminale internetowe.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych urządzanie gier na automatach dozwolone jest wyłącznie w kasynach gry. Jednakże na podstawie przepisów przejściowych podmioty, które otrzymały zezwolenia na urządzanie gier na automatach o niskich wygranych, mogą urządzać gry w punktach gier na automatach o niskich wygranych, do czasu wygaśnięcia udzielonych im zezwoleń. Ostatnie zezwolenia wygasają w 2015 roku.

W związku z tym, iż sukcesywnie wygasają zezwolenia na urządzanie gier na automatach o niskich wygranych, w miejscach, w których do niedawna działały legalne punkty gier na takich automatach, pojawiają się tzw. symulatory oraz terminale internetowe, na których urządzanie gier jak również uczestniczenie w nich jest zakazane.

Tak właśnie było tym razem. Urządzenia, różniące się wyglądem zewnętrznym obudów, przez co mogły się wydawać różnymi automatami do gier, w rzeczywistości posiadały identyczny interfejs z grami – były identycznymi terminalami internetowymi. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, że oferowały one zabawę hazardową niedopuszczalną prawem.

Do dalszego postępowania celnicy zajęli i zabezpieczyli sześć terminali internetowych. Było to, jak dotychczas, największe jednorazowe ujawnienie i zatrzymanie urządzeń tego typu w lokalach położonych na terenie właściwości miejscowej Urzędu Celnego w Rzeszowie.

Każda osoba której oferowana jest gra na urządzeniu opatrzonym napisem SYMULATOR, na terminalu internetowym jak również na automacie, na którym nie ma umieszczonej w widocznym miejscu informacji o zezwoleniu i numerze rejestracji automatu, a uzyskaną wygraną wypłaca osoba trzecia, powinna mieć świadomość, że uczestniczy w nielegalnej grze hazardowej.

Izba Celna w Rzeszowie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rycho

24/05/2012

A odkąd to 6 maszynek nosi nazwę salonu ? W ramach uściślania pojęć proponuję pojechać na prowincję i tam zajmować pojedyncze maszynki. ABS-y (Absolutny Brak Szyi) dokładnie pokażą szacunek do tychże celników. Zresztą nie od dzisiaj wiadomo, że celnicy jadą "weryfikować" tylko te miejsca, gdzie mogą czuć się bezpieczni.

[email protected]

28/05/2012

wiec czemu urzad celny oddaje symulatory apex.najpierw zabieracie a za pare miesiecy oddajecie!
E-PLAY.PL