Niemcy rozpoczynają długą drogę do uchwalenia prawa hazardowego

Niemcy

Burmistrz Berlina, Michael Müller, wydaje się być pierwszym przywódcą landu, który zatwierdzi proponowane federalne ramy regulacyjne dotyczące hazardu, które mają wejść w życie w lipcu przyszłego roku.

Minister spraw wewnętrznych Berlina, Andreas Geisel, zatwierdził federacyjny traktat o grach hazardowych, otwierając drogę do podpisania go przez burmistrza miasta-landu. Ustawa musi również zostać ratyfikowana przez berliński parlament, Abgeordnetenhaus.

Ten sam proces będzie musiał zostać zastosowany we wszystkich 16 krajach związkowych Niemiec, co sprawia, że przed Glücksspielneuregulierungstaatsvertrag jest jeszcze długa droga.

Ustawodawstwo musi zostać zatwierdzone przez co najmniej 13 z 16 landów kraju, jeśli ma wejść w życie w planowanym terminie.

W międzyczasie landy niemieckie zaczną skutecznie wdrażać nowe przepisy od 15 października w ramach okresu przejściowego uzgodnionego w zeszłym tygodniu.

Umowa zakłada, że traktat zostanie ostatecznie zatwierdzony w przyszłym roku.

Od przyszłego miesiąca operatorzy już oferujący produkty na obecnie nieuregulowanym rynku gier online będą mogli oferować zakłady sportowe online, pokera i automaty do gier, o ile będą spełniać zasady ustanowione w nowym traktacie.

Obejmuje to zastosowanie limitu stawki 1 € na automaty online oraz ograniczenia dotyczące zakładów sportowych na żywo. W okresie przejściowym operatorzy nadal nie będą mogli oferować gier stołowych.

Główni operatorzy, w tym GVC i Tipico, z zadowoleniem przyjęli ten ruch, chociaż zauważyli, że nadal brakuje im jasności co do niektórych części prawodawstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *