Niemiecki regulator hazardu prosi dostawców o blokowanie nielegalnych stron

Nowy niemiecki regulator hazardu, Glücksspielbehörde (GGL), zwrócił się do lokalnych dostawców usług internetowych (ISP) o zablokowanie dostępu do nielicencjonowanych międzynarodowych witryn hazardowych, które są obecnie skierowane na rynek niemiecki.

GGL jasno wyraziło swoje stanowisko w sprawie nielegalnych witryn hazardowych. Zaledwie w zeszłym tygodniu organ regulacyjny umieścił na czarnej liście nielicencjonowanego dostawcę Lottoland i poprosił lokalnych dostawców usług internetowych o zablokowanie dostępu do witryny w Niemczech.

Ponieważ GGL nie przejmie pełnej kontroli nad rynkiem niemieckim do 2023 r., regulator może jedynie zażądać od dostawców usług internetowych blokowania nielegalnych stron. Zauważył jednak, że w 2023 r. każdy dostawca usług internetowych, który nie zastosuje się do żądań GGL, sam może zostać ukarany karami w postaci grzywien.

W swoim oświadczeniu GGL powiedział, że ma nadzieję, że w przyszłości dostawcy usług internetowych będą mogli samodzielnie podejmować te decyzje po zidentyfikowaniu nielegalnej witryny hazardowej, nie czekając na zgodę regulatora.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.