Niemiecki regulator nakazuje blokadę płatności Lottoland

Niemiecki federalny regulator die Glücksspielbehörde powiedział, że zwiększy presję na dostawców usług internetowych, aby zablokowali stronę z loterią Lottoland, po tym, jak pochwalił się sukcesem w nakłonieniu niektórych dostawców usług płatniczych do zerwania więzi z biznesem.

Regulator – który w lipcu przejął egzekwowanie niemieckich przepisów przeciwko nielicencjonowanym hazardowi online – powiedział, że udało mu się nakłonić niektórych dostawców płatności do zaprzestania współpracy z Lottoland.

Lottoland był przedmiotem pierwszych nakazów płatności i blokowania IP Glücksspielbehörde, które według regulatora wynikały z tego, że zakłady na loterie są nielegalne na mocy czwartego traktatu państwowego w sprawie hazardu w Niemczech. Dodał w tym czasie, że uważa branżę za szczególnie szkodliwą, ponieważ gracze mogą mylić operatora zakładów loteryjnych z rzeczywistą loterią.

Teraz regulator powiedział, że wywrze większą presję na dostawców usług internetowych, aby zablokowali również Lottoland. Może nakładać „znaczne” kary pieniężne na dostawców usług internetowych, którzy nie spełniają wymogów.

„Podnoszenie świadomości wśród dostawców usług internetowych jest niezwykle ważne. Dostawcom, którzy nie zapobiegną dostępowi do nieautoryzowanych ofert pomimo nakazu GGL, grozi surowe kary pieniężne” – powiedział członek zarządu Ronald Benter.

Regulator zauważył również, że oprócz blokowania płatności i stron internetowych, może potencjalnie podjąć dalsze działania przeciwko nielicencjonowanym stronom, zgłaszając operatorów do urzędów skarbowych, aby mogli być ścigani za niepłacenie podatków.

Wkrótce po wydaniu wstępnego nakazu przeciwko Lottoland, regulator przedstawił plany dotyczące nowego systemu, w ramach którego zażądałby od dostawców usług internetowych (ISP) dobrowolnego blokowania stron internetowych, które uznano za nielegalnie działające w kraju.

Niedawno gigant bukmacherski Tipico stał się najnowszą firmą, która uzyskała licencję na oferowanie automatów online w Niemczech.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.