Niemiecki regulator wdroży blokowanie płatności i adresów IP od 1 lipca

Nowy niemiecki regulator Glücksspielbehörde poinformował, że od piątku zacznie blokować adresy IP i płatności za nielicencjonowane strony internetowe – a być może także podmioty stowarzyszone reklamujące te strony – a dalsze szczegóły zostaną podane tydzień po wejściu w życie tych zasad.

Organ ma w pełni przejąć regulację hazardu w Niemczech 1 stycznia 2023 r. Jednak od piątku (1 lipca) zacznie podejmować działania przeciwko nielicencjonowanym operatorom i reklamującym swoje witryny.

Regulator dał teraz pierwsze wskazówki, w jaki sposób będzie egzekwować tę politykę. Powiedział, że użyje zarówno płatności, jak i blokowania adresu IP, aby zamknąć nielicencjonowane operacje.

„Oprócz regularnych kontroli, głównym celem, jeśli chodzi o ograniczanie nielegalnego hazardu, jest wdrożenie instrumentów egzekwowania blokowania IP i blokowania płatności” – napisano.

Glücksspielbehörde dodał, że 8 lipca „dostarczy informacji na temat konkretnej procedury zwalczania nielegalnego hazardu i stosowania instrumentów egzekucyjnych, takich jak blokowanie adresów IP i blokowanie płatności”.

Organ wspomniał również o działaniach przeciwko stronom reklamującym nielicencjonowany hazard, sugerując, że podejmie również działania przeciwko podmiotom stowarzyszonym.

Oświadczenie to jest połączone z ogłoszeniem przez Glücksspielbehörde powołania Nadji Wierzejewski na szefa departamentu odpowiedzialnego za zwalczanie nielegalnego hazardu i reklamowanie go.

Wierzejewski jest obecnie szefem nadzoru nad grami w stanie Nadrenia-Pfalz, którą pełni od 2008 roku.
W nowej roli Nadja Wierzejewski będzie również odpowiedzialna za krajowy system nadzoru gier (LUGAS). Ten system odnotuje udział graczy we wszystkich licencjonowanych niemieckich operatorach, aby wyegzekwować zasady, takie jak krajowy limit depozytów między operatorami.

Podczas gdy wielu operatorów otrzymało licencje na zakłady sportowe na rynek niemiecki, jak dotąd tylko trzech posiada licencje na automaty online. Mernov otrzymał pierwszą licencję w zeszłym miesiącu, a Tipwin i Mybet dołączyły do ​​listy w zeszłym tygodniu. Surowe przepisy zawarte w niemieckim traktacie o grach hazardowych z Czwartym Stanem były poważną przeszkodą na drodze do wejścia na rynek. Traktat zawierał szereg warunków, w tym limit stawki 1 euro na automaty. Ponadto operatorzy muszą zapłacić podatek w wysokości 5,3% swoich obrotów.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.