Niemieckie landy dyskutują o możliwym okresie przejściowym dla iGaming

Kilka niemieckich landów toczy dyskusje na temat potencjalnego okresu przejściowego, który może pozwolić operatorom na dalsze oferowanie produktów kasyn online do zalegalizowania branży od lipca 2021 roku.

Dokładny charakter dyskusji i czy pozwoliłoby to operatorom na zapewnienie kasyna online bez żadnych ograniczeń, jest jeszcze niejasny, a raporty mówią, że nie chcą uprzedzać rozmów.

„Kraje związkowe obecnie koordynują zakres, w jakim środki egzekucyjne przeciwko nielegalnemu hazardowi mogą być skutecznie wdrożone w fazie przejściowej”
– powiedział rzecznik rządu landu Nordrhein-Westfalen.

Podczas gdy inne państwa nie odpowiedziały jeszcze na prośby o komentarz, lokalne media donoszą, że w dyskusjach uczestniczą również kancelarie w Bawarii, Hamburgu i Berlinie.

Dyskusje toczą się przed wejściem w życie Glücksspielneuregulierungstaatsvertrag (GlüNeuRStV) od 1 lipca 2021 r. Ten zmieniony model regulacyjny, który obecnie jest objęty okresem zastoju, jak uważa Komisja Europejska, rozszerza rynek online poza zakłady sportowe pierwszy raz.

Od lipca przyszłego roku kasyno online i poker będą podlegać regulacjom, aczkolwiek na ściśle określonych warunkach, takich jak limit 1 € na spin dla stawek w automatach oraz licencje na gry stołowe ograniczone do liczby kasyn naziemnych w każdym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *