Niezastąpiony dodatek do Twojej broni – kolimator

Broń palną w Polsce mogą posiadać wyłącznie ci, którzy uzyskali wymagane pozwolenie. Wyjątkiem jest wiatrówka o energii nieprzekraczającej 17J. Jeśli jesteś w jej posiadaniu, możesz poprawić swoje wyniki w strzelaniu do celu, sięgając po kolimator! Niezastąpiony dodatek do broni dedykowany jest nie tylko amatorom! Koniecznie sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Kolimator dla niewtajemniczonych – sprawdź, czym jest!
Tempo i precyzja oddawania strzału mają kluczowe znaczenie nie tylko na strzelnicy i w ekstremalnych sportach strzeleckich. Liczą się przede wszystkim na polu walki i w myślistwie. Korzystając z celownika przeziernikowego, masz zaledwie kilka sekund na oddanie precyzyjnego strzału. Zupełnie inaczej będzie, gdy postawisz na kolimator. Czym dokładnie jest, kiedy powstał i co może Ci zapewnić? Czytaj dalej i znajdź odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Kolimator to nic innego jak rodzaj przyrządu celowniczego. Pierwszy kolimator powstał w latach 60. I od tamtej chwili przeszedł poważne modyfikacje! Dzisiaj niewielkie urządzenie wykorzystuje zjawisko kolimacji, czyli uzyskania wiązki światła o niewielkiej rozbieżności, po to, by zapewnić Ci maksymalną precyzję strzału! Decydując się na kolimator, nie będziesz musiał przymykać oka, a od momentu złożenia się do oddania strzału do samego pociągnięcia za spust minie zaledwie ułamek sekundy! Kolimator gwarantuje Ci możliwość natychmiastowej reakcji, bez zbędnego przygotowania i, co najważniejsze – oddanie celnego strzału – pod warunkiem, że wykorzystywany przyrząd celowniczy jest odpowiednio skalibrowany.
Czytaj dalej i sprawdź, jakie rodzaje kolimatorów są dostępne w sprzedaży i przede wszystkim – dowiedz się, jak prawidłowo ustawić taki przyrząd!

Szczegółowe rozróżnienie kolimatorów
Bogaty wybór kolimatorów zdecydowanie nie ułatwia wyboru. Warto skorzystać z ich szczegółowego rozróżnienia i postawić na opcję o najkorzystniejszych dla Ciebie parametrach. Kolimatory rozróżnia się ze względu na budowę. Warto pamiętać, że to właśnie konstrukcja warunkuje sposób wykorzystania kolimatora.

1. Kolimatory otwarte
Kolimatory otwarte charakteryzują się prostą budową. Skierowane do użytkowników broni palnej, wiatrówek lub uzbrojenia ASG, składają się z diody, szybki i ramki i umożliwiają najszybsze i najbardziej precyzyjne zgranie celownika z celem.

Wśród kolimatorów otwartych znajdziesz także kolimator ASG, czyli kolimator kompatybilny z uzbrojeniem ASG. Przyrząd skutecznie zastępuje mechaniczne przyrządy celownicze, może także uzupełniać celownik optyczny.

2. Kolimatory zamknięte
Kolimator zamknięty, jak sugeruje nazwa, wyróżnia się zamkniętym układem, co więcej – dzięki możliwości wykorzystania soczewek uznawany jest za kolimator z powiększeniem. Ten przyrząd wizualnie przypomina lunetę i może być wykorzystywany jako kolimator myśliwski. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że gwarantuje zdecydowanie najlepszą osłonę przed słońcem, maksymalnie zwiększając komfort i efektywność polowania.

3. Kolimatory holograficzne
Kolimator holograficzny to rodzaj kolimatora otwartego, inny jest natomiast sposób jego działania. Na czym polega różnica? W tym modelu punkt celowniczy jest projektowany nie na szkle, ale przechodzi przez hologram i wpada bezpośrednio do oka użytkownika. Niestety – wadą tego przyrządu może być cena. Kolimator holograficzny jest zdecydowanie droższy od kolimatorów o budowie zamkniętej lub otwartej, co niektórych skutecznie zniechęca.

Jak prawidłowo ustawić kolimator?
Ustawienie kolimatora nie należy do trudnych zadań, może jednak sprawiać kłopoty. Jak zrobić to dobrze? Przede wszystkim – metodą prób i błędów. Przyrząd należy regulować zarówno w pionie, jak i w poziomie do momentu aż siatka idealnie zgra się z celem. Jeśli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty, warto skorzystać ze strzelnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *