NIK pozytywnie ocenia organizację wyścigów konnych

Wyścigi Konne
Marek 20/06/2013

Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2024

Najwyższa Izba Kontroli mimo stwierdzonych nieprawidłowości pozytywnie oceniła organizację wyścigów konnych w Polsce, skrytykowała zaś zarządzanie nieruchomościami przeznaczonymi do ich przeprowadzania – poinformował przedstawiciel delegatury NIK Mirosław Hamera.

Jak mówił Hamera podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa, NIK skontrolował obiekty wyścigów konnych z własnej inicjatywy kierując się jedynie sugestią posłów. Okres kontroli obejmuje lata 2009-2012. W Polsce znajdują się zaledwie trzy tory wyścigowe: w Warszawie, Sopocie i Wrocławiu. Najważniejszym torem jest obiekt na Służewcu w Warszawie, na którym jest organizowane najwięcej gonitw.

Według NIK w badanym okresie nie rozwiązano podstawowych problemów związanych z organizowaniem wyścigów konnych, które wynikają z wieloletniego kryzysu tej dyscypliny sportu. Urządzanie wyścigów konnych oraz zarządzanie nieruchomościami torów wyścigów konnych było działalnością deficytową, wymagającą dofinansowania z innych źródeł – zaznaczył Hamera. Dodał, że dodatkowym problemem dla większości podmiotów zajmujących się organizacją wyścigów konnych jest konieczność poniesienia wielomilionowych nakładów na przeprowadzenie remontów obiektów znajdujących się na terenie nieruchomości torów wyścigów konnych. W przypadku Służewca wydatki na remonty są szczególnie duże, gdyż są to obiekty będące pod nadzorem konserwatora zabytków.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL