NOVOMATIC wdraża nową strukturę sprzedaży i produkcji

NOVOMATIC kontynuuje przemiany rozpoczęte w ubiegłym roku poprzez restrukturyzację Działu Sprzedaży i Produkcji. Wszystkie jednostki sprzedaży są, ze skutkiem natychmiastowym, połączone w pakiet pod kierownictwem Jakoba Rothwangl, a cały Dział Produkcji jest teraz zarządzany centralnie przez Waltera Eschbachera. Nacisk kładziony jest na zwiększenie wydajności i wzmocnienie potencjału synergii.

Członek Zarządu NOVOMATIC Ryszard Presch podkreśla te decyzję:

„Korzystamy z faktu, że ta pandemia ma na celu usprawnienie procesów wewnętrznych, a także restrukturyzację Działu Produkcji i Sprzedaży w ramach procesu transformacji, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Cieszymy się, że Jakob Rothwangl i Walter Eschbacher, obaj doświadczeni, wieloletni menedżerowie w NOVOMATIC, przejmują przywództwo w tych ważnych segmentach i jesteśmy pewni, że ich praca zagwarantuje ciągłość i wydajność ”.

Globalny Dział Sprzedaży będzie w przyszłości koncentrował się na pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększaniu międzynarodowych działań sieciowych, jednocześnie poprawiając i tak już doskonałą obsługę obecnych klientów wewnętrznych i zewnętrznych. Dział Produkcji i Logistyki po raz pierwszy skonsoliduje Dział Produkcji, Zakupów, Logistyki i Produkcji Niestandardowej dla segmentów elektroniki, stolarki, poligrafii i produkcji tworzyw sztucznych, umożliwiając szybsze i wydajniejsze procesy.

Jakob Rothwangl, wiceprezes ds. Sprzedaży globalnej NOVOMATIC AG:

„Chciałbym podziękować za to wspaniałe nowe wyzwanie i za zaufanie, jakim mnie obdarzono, akceptując tę ​​możliwość reorganizacji i optymalizacji sprzedaży grupowej. Najwyższym priorytetem jest maksymalizacja satysfakcji klienta poprzez opracowywanie i sprzedaż wysokiej jakości produktów i usług idealnie dopasowanych do potrzeb naszych klientów i ich rynków ”.

Walter Eschbacher, dyrektor ds. Produkcji i logistyki NOVOMATIC AG:

„Nowy dział produkcji i logistyki konsoliduje ściśle powiązane segmenty w jeden dział, aby jeszcze szybciej reagować na zmieniające się wymagania rynku. Skupię się na ustanowieniu nowych procesów produkcyjnych i wykorzystaniu potencjału synergii w celu skrócenia czasu dostaw, a tym samym zagwarantowania konkurencyjności firmy i jej austriackich zakładów produkcyjnych ”.

Jakob Rothwangl opuścił sektor bankowy, aby dołączyć do NOVOMATIC AG Group w 2008 roku. Pracował dla NOVOMATIC w USA, gdzie wraz z doświadczonymi menadżerami branżowymi Jensem Halle i Rickiem Meitzlerem, obecnie CEO NOVOMATIC Americas, pomógł założyć organizację sprzedaży jako część wejścia na rynek w obu Amerykach. Jako dyrektor zarządzający NOVOMATIC Lottery Solutions GmbH, Rothwangl był również mocno zaangażowany we wdrażanie kompleksowego programu restrukturyzacji w tej firmie. W 2019 roku wrócił do siedziby NOVOMATIC, gdzie poza tym pełni funkcję dyrektora zarządzającego spółki zależnej i prowadzi różnorodne projekty międzynarodowe.

Walter Eschbacher dołączył do NOVOMATIC w 2012 roku i jako upoważniony sygnatariusz jest odpowiedzialny za działy zaopatrzenia, logistyki, magazynowania i IMS. Pod jego kierownictwem zmodernizowano Dział Zakupów oraz procesy logistyki magazynowej. Ponadto wprowadzenie IMS w firmie doprowadziło do zwiększenia synergii materiałowych między zarządzaniem jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem pracy. Udane wdrożenie lub wprowadzenie certyfikatów ISO w zakresie jakości, środowiska i bezpieczeństwa pracy, prowadzące do znacznego zmniejszenia liczby wypadków przy pracy w Gumpoldskirchen i innych lokalizacjach, zostało osiągnięte pod jego kierownictwem. Przed dołączeniem do NOVOMATIC Eschbacher był odnoszącym sukcesy menadżerem znanych austriackich korporacji, w tym Liebherr Austria Holding i ENGEL Austria GmbH.

O NOVOMATIC
Grupa NOVOMATIC AG jest jednym z największych międzynarodowych producentów i operatorów technologii gier i zatrudnia około 22 000 pracowników na całym świecie. Założona przez przedsiębiorcę profesora Johanna F. Grafa w 1980 roku, Grupa posiada lokalizacje w około 50 krajach i eksportuje zaawansowany technologicznie elektroniczny sprzęt do gier i rozwiązania do ponad 70 krajów. Grupa obsługuje około 216 000 terminali do gier i terminali do loterii wideo (VLT) w ponad 1900 operacjach związanych z grami, a także poprzez koncepcje wynajmu.
Poprzez swoje liczne międzynarodowe spółki zależne, NOVOMATIC AG Group jest w pełni aktywna we wszystkich segmentach branży gier i tym samym oferuje zdywersyfikowany portfel produktów Omni-channel swoim partnerom i klientom na całym świecie. Ta gama produktów obejmuje produkty i usługi związane z grami stacjonarnymi, systemy zarządzania i zarządzania gotówką, rozwiązania w zakresie gier online / mobilnych i społecznościowych, a także rozwiązania w zakresie zakładów sportowych, a także szereg wyrafinowanych produktów i usług pomocniczych. Dowiedz się więcej na www.novomatic.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *