Nowa polska ustawa hazardowa grozi naruszeniem przepisów UE

ustawa hazardowa

Artykuł o takim tytule ukazał się na stronie Off Shore Gaming Association. Hartley Henderson przedstawia w nim zarys historyczny prawa obowiązującego w Polsce a dotyczącego gier hazardowych.

Autor zajmuję się także nowelizacją ustawy hazardowej, która ma wejść w życie w dniu 1 kwietnia 2017 roku. Zauważa, że bardzo restrykcyjne przepisy zakładają monopolizację rynku hazardu online oprócz zakładów bukmacherskich obarczonych nierealnym i absurdalnym 12 % podatkiem od obrotu, który zniechęca zagraniczne firmy bukmacherskie do ubiegania się o polską licencję.

Podkreśla, że powołując się na zmiany w prawie polski rynek opuścił duży gracz z zakresu hazardu internetowego, firma Pinacle, która dwa lata wcześniej w podobnych okolicznościach wyszła z rynku amerykańskiego obawiając się konsekwencji prawnych.

Według Hendersona nowelizacja ustawy jest kwestionowana przez komisję europejską, która nie zgadza się na monopolizację rynku kasyn internetowych jednak rząd polski nie bierze tej opinii pod uwagę.

Całość czytaj na: e-play.eu

4 komentarze(y) w “Nowa polska ustawa hazardowa grozi naruszeniem przepisów UE

  1. Automaciarze… Myśleliście, że o was tu chodzi… Z pewnością nie o was… ale przy okazji utrącenia ustawy i wam się upiecze… hehehehe:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *