Nowa strona internetowa odpowiedzialnego hazardu w Francji

Główna francuska strona internetowa poświęcona hazardowi „Evalujeu” została odnowiona, między innymi, w celu poprawy dostępności. Platforma, która została pierwotnie uruchomiona w 2015 roku, pozwala francuskim graczom ocenić swoją aktywność poprzez wykonanie testu.

Użytkownicy wypełniają kwestionariusz na podstawie Canadian Problem Gambling Index (CPGI), wybierając odpowiedzi z rozwijanej listy. Następnie określany jest poziom ryzyka, a gracze uznani za zagrożonych są zachęcani do szukania pomocy; podane są dane kontaktowe odpowiednich organizacji.

Francuski Narodowy Urząd ds. Hazardu (ANJ) powiedział:

„W zależności od wyświetlanego wyniku formułowane są spersonalizowane porady, które pomogą graczowi w utrzymaniu gry rekreacyjnej lub odzyskaniu kontroli”.

Ale po siedmiu latach służby ANJ zdecydowała, że ​​nadszedł czas na metamorfozę lub, jak to ujął regulator, „nową identyfikację wizualną”. Jednak, aby strona internetowa zapewniała „lepsze wrażenia użytkownika”, ANJ wprowadziła również kilka nowych funkcji.

Na przykład kwestionariusz można teraz dostosować do konkretnych preferencji użytkowników, niezależnie od tego, czy chodzi o zakłady sportowe, kasyno online, czy cokolwiek innego.

„W ten sposób podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej użytkownicy będą mogli znaleźć test związany z zakładami sportowymi” – powiedział ANJ.

Wprowadzono również narzędzie wyszukiwania, które ułatwia nawigację, dzięki czemu niektóre treści są bardziej dostępne. Treści są teraz dostępne w różnych formatach, takich jak krótkie filmy i „podcasty z referencjami”.

ANJ dodał: „W szczególności uczymy się, jak wykrywać oznaki problemowego hazardu i jego konsekwencje oraz jakie struktury wsparcia są dostępne”.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.