Nowa Szkocja rozwiązuje organizację świadomego hazardu

GANS

Kanadyjska prowincja Nowa Szkocja rozwiązała organizację non-profit, która finansowała grupy zajmujące się zapobieganiem hazardowi i badaniom.

Gambling Awareness Nova Scotia (GANS), niezależna organizacja rządowa, została utworzona w celu przyjmowania i dystrybucji funduszy przeznaczonych na kampanie mające na celu zwalczanie skutków problemowego hazardu.

Chociaż prowincja Nowa Szkocja nie potwierdziła, że organizacja została rozwiązana, grupa, która wcześniej otrzymywała fundusze od GANS, powiedziała lokalnym mediom, że dowiedziała się o jej rozwiązaniu.

Prezes Gambling Risk Informed Nova Scotia, Bruce Dienes, powiedział, że Departament Zdrowia (DHW) poinformował go, że fundusze, które zostały skierowane do organizacji zajmujących się świadomością hazardu, zostaną teraz skierowane szerzej na usługi związane ze zdrowiem psychicznym i uzależnieniami.

GANS miał roczny budżet w wysokości około 300 milionów dolarów, który był finansowany przez Video Lottery Terminals (VLT) i Nova Scotia Gaming Corporation.

Dienes skrytykował przekierowanie funduszy, argumentując, że w Nowej Szkocji występuje głęboki brak funduszy na zdrowie psychiczne.

Problem z hazardem często występuje w przypadku innych problemów ze zdrowiem psychicznym i uzależnieniami, a ze względu na piętno ludzie często początkowo szukają pomocy w innych kwestiach. Najlepiej, jeśli ludzie będą mieli wspólny dostęp do pomocy, która rozwiązuje te problemy  – powiedziała rzecznik DHW, Marla MacInnis.

W międzyczasie ustawa dotycząca zakładów sportowych została ponownie wprowadzona do kanadyjskiej Izby Gmin w celu wygenerowania większych przychodów w związku z pandemią Covid-19.

Projekt ma poparcie British Columbia Lottery Corporation (BCLC), która niedawno mianowała Lyndę Cavanaugh tymczasowym prezesem i dyrektorem generalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *