Nowe prawo hazardowe w Irlandii

Ze świata
Bartosz 05/03/2014

Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2024

Nadal pojawiają się wątpliwości wokół nowej ustawy hazardowej w Irlandii, wliczając termin jej wprowadzenia. Podczas wczorajszej konferencji otwierającej Irish Gaming Show 2014 John Purcell, dyrektor zarządzający w Purcell & Associates, wyjaśnił, że ustawa jest wciąż w fazie projektu.

Zapowiedziana w zeszłym roku przez ministra sprawiedliwości Alana Shattera ustawa miałaby zastąpić przestarzałe przepisy gier i zakładów. Nadal jednak jest ona tylko dokumentem o charakterze konsultacyjnym i nie posiada podstaw prawnych dopóki nie zostanie zatwierdzona.

Purcell powiedział, że w odpowiedzi na konsultacje i nowe rekomendacje ustawa jest aktualnie projektowana ale „fizycznie nie ma okienka w kalendarzu legislacyjnym” aby przedstawić dokument władzy ustawodawczej wcześniej niż wiosną 2015.

Powiedział też, że proces legislacyjny mógłby być rozpoczęty do końca tego roku, ale dotarłby do Dáil Éireann (niższa izba parlamentu – przyp. red.) tylko w przypadku nagłej potrzeby jak np. podwyższonej przestępczości. Wtedy uruchomiono by wymuszoną legislację żeby ustawa przeszła w trybie przyśpieszonym.

Prucell przewiduje, że operatorzy gier i zakładów nie odczuliby jej skutków do końca roku 2015 lub 2016.

Źródło: intergameonline.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL