Nowe rozporządzenie „może cofnąć” rejestrację automatu

Automaty
Bartosz 24/09/2013

Ostatnia aktualizacja: 24 września 2013

Doprecyzowanie w rozporządzeniu, potrzeby sprawdzenia czy eksploatowany automat do gier o niskich wygranych uniemożliwia kontynuowanie gry za uzyskane wygrane, nie modyfikuje ustawowej definicji gry na automatach do gier o niskich wygranych. Takie stanowisko wynika z wyroku WSA w Białymstoku z 27 sierpnia 2013 r.

 

Naczelnik urzędu celnego w sprawie o cofnięcie rejestracji automatu stwierdził, że automat nie spełnia warunków technicznych, gdyż dopuszcza grę za stawki wyższe i wygrane wyższe niż przewidziane ustawą o grach hazardowych, co stanowi rażące naruszenie warunków rejestracji automatów. Automat w zakresie maksymalnej stawki za pojedynczą grę umożliwia bowiem przekraczanie wartości maksymalnej stawki, w wyniku kontynuacji gry za uzyskane wygrane.

Zdaniem odwołującego się, uzyskane poświadczenie rejestracji automatu dawało jego użytkownikowi prawo nabyte do eksploatacji automatu przez sześć lat. Nie powinno się wyinterpretowywać możliwości ograniczenia tego prawa z nowego przepisu podustawowego, jakim jest §16 pkt 2 lit. a rozporządzenia z dnia 9 marca 2012 r. w sprawie szczegółowych warunków rejestracji i eksploatacji automatów i urządzeń do gier (Dz. U. z 2013 r., poz 312).

Czytaj całość na: podatki.abc.com.pl

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wa-a

24/09/2013

i po automatach co wy na to

OBI

24/09/2013

Pp automatach? Chłopie dopiero się zacznie!

wa-w

24/09/2013

możesz wyjaśnić mi nie znam szczegółów pozdrawiam

Obi

24/09/2013

Jeśli Trybunał odpowie rzecznikowi iż te art. Ustawy które przedstawił do osadu są nie zgodne z konstytucja , to ustawa idzie do kosza a wtedy zacznie sie prawdziwe eldorado!

ufo

24/09/2013

Hehehehe jakie po automatach??? chłopie puknij sie w głowe mamy rozstawione ponat 16 tys skrzynek w calej polsce i moga nam skoczyc na kant ch.... mowa oczywiscie o hotfruits i gametime

michal

25/09/2013

Wytłumaczcie mi bo niebardzo rozumuje co to ma oznaczac ? Czyli jak dziecko idzie do sklepu i kupuje loda "Big milka" na patyku i liże go aż dojdzie do końca a tam na patyczku pisze "Gratulacje Wygrałes kolejnego Big milka !" Czy to jest zgodne z konstytucją ? Co na to minister finansów ?

wa-a

25/09/2013

to ty ufo puknij się w banię jak nie umiesz kulturanie pisać *****

Obi

25/09/2013

W-wa nie przejmuj sie ten ****** UFO to nikt inny jak osoba związana z Csani teraz wymyślają sobie ze jak bedą tak pisać to na pewno ktoś na gorze to zauważy i sie za to weźmie. Tracą rynek na potegę i nic nie mogą z tym zrobic dlatego ta pisanina. Kompletne ******* i tyle.
E-PLAY.PL