Nowe szwedzkie przepisy hazardowe powodują chaos

Szwecja

Szwedzkie stowarzyszenie branżowe Branschföreningen för Onlinespel (BOS) twierdzi, że nowe ograniczenia hazardowe w tym kraju powodują chaos.

Sekretarz generalny BOS Gustaf Hoffstedt powiedział, że różne firmy interpretują nowe limity depozytów w różny sposób z powodu braku jasności.

Szwedzki rząd wprowadził 2 lipca tymczasowe ograniczenia dotyczące hazardu, w tym limity czasowe i tygodniowy limit depozytów w wysokości 5000 SEK (459 EUR) dla kasyn online i automatów z powodu pandemii Covid-19 i wprowadzenia ograniczeń.

Ograniczenia mają obowiązywać do końca roku.

Jednak Hoffstedt twierdzi, że firmy interpretują nowe zasady na różne sposoby, a niektóre z nich również stosują ograniczenia do zakładów sportowych, które ostatecznie zostały zwolnione ze środków ograniczających. Wezwał regulatora Spelinspektionen do zapewnienia jasności.

Gustaf Hoffstedt powiedział: „Większość prawników firm hazardowych, z którymi rozmawiałem, jest zdania, że rozporządzenie nie działa i jest źle napisane, co skłoniło graczy do odmiennej interpretacji przepisów. Byliśmy pośród wielu osób, które ostrzegały, że środki, które nie były oparte na faktach i dokładnych ocenach skutków, mogą prowadzić do pogorszenia sytuacji zarówno dla licencjonowanych firm, jak i ich klientów. Nastąpił chaos, przed którym ostrzega przemysł gier, podobnie jak inni eksperci. Jesteśmy teraz w sytuacji, w której ani prywatne, ani kontrolowane przez państwo firmy nie wiedzą, jak działać, i oczywiste jest, że nowe przepisy są interpretowane na różne sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *