Nowe trendy w zakładach bukmacherskich

Rynek bukmacherski na całym świecie bardzo mocno związany jest zarówno ze sportem, jak i rozwojem nowoczesnych technologii. Ale najwięcej zależy od odbiorców, czyli tendencji użytkowników.

To od tego w którym kierunku podążać będą bukmacherzy zależeć będzie przede wszystkim od tego, czego oczekują gracze. Zarówno nowe technologie jak i upodobania graczy, mają wspólny mianownik – nie stoją w miejscu. Dlatego rynek zakładów bukmacherskich tak dynamicznie się rozbudowuje. Bukmacherzy robią wiele aby dopasować się do oczekiwań coraz bardziej wymagających odbiorców.

Na start – bonus od bukmachera

Bonusy bukmacherskie to jeden z najbardziej chwytliwych pomysłów na przyciągnięcie uwagi nowych graczy. To w jaki sposób bukmacher odczyta preferencje potencjalnych Klientów odznacza się wyraźnie w prezentowanej przez niego ofercie na start.

Nie ulega wątpliwości, że wysokość proponowanych bonusów ma duże znaczenie, większe kwoty bonusów to zawsze łakomy kąsek. Jednak spora część graczy przekonała się, że nie tylko kwota bonusu ale też pozostałe warunki jego odebrania są tak samo ważne. Dlatego bukmacherzy, których oferta skierowana jest do bardziej świadomych typerów, bierze pod uwagę także ten aspekt.

Nowe dyscypliny

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się esport, który jeszcze kilkanaście lat temu stanowiący całkowitą nowość i raczej mało kto podchodził do niego poważnie. Zakłady bukmacherskie na esporty także zyskują coraz większą popularność. Co oznacza, że w Polsce niemal każdy bukmacher posiada w swojej ofercie najpopularniejsze esporty. Typerzy mogą wybierać spośród takich gier, takich jak CS GO, LoL, Dota 2 czy StarCraft. Coraz więcej do wyboru jest także zdarzeń i rynków, w tym również coraz bardziej popularnych zakładów live.

Firmy bukmacherskie potrzebowały jednak trochę czas aby zdać sobie sprawę z faktu, że rywalizacja dwóch drużyn w grze komputerowej co do samej zasady nie różni się specjalnie niczym od rywalizacji dwóch drużyn piłkarskich, hokejowych czy siatkarskich lub dwóch bokserów. Dziś wiadomo, że to przynoszący dziesiątki milionów rynek, który w dodatku jest w fazie rozkwitu. Z pewnością więc wiele jeszcze możemy oczekiwać w tym temacie ze strony bukmacherów.

Nowe technologie

Odkąd zakłady bukmacherskie na dobre przeniosły się do sieci, nadążanie za nowinkami w tej dziedzinie to niemal konieczność dla każdego liczącego się bukmachera. Dziś nie wystarczy, że bukmacher prowadzi zakłady online. Musi dopasować się do użytkowników pod względem funkcjonalności strony jak i aplikacji. Przy czym aplikacje to coraz częściej wybierana opcja. Od bukmacherskich aplikacji mobilnych oczekuje się już nie tylko poprawnego działania. Aplikacje bukmacherskie muszą być szybkie ale i coraz bardziej inteligentne. Powiadomienia push, zwłaszcza podczas zakładów live, to już nie nowinka a standard. Podobnie jak możliwość wygodnego przeglądania statystyk czy różnych możliwości logowania jak np. przy pomocy odcisku palca.

Gracze oczekują od bukmacherów czegoś, co będzie w pewien sposób innowacyjne i pozwoli im podejść do obstawiania w nieco inny sposób. Dlatego polscy bukmacherzy poszukują sposobów na wdrażanie nowych funkcjonalności, które mają uatrakcyjnić ich ofertę. Popularność zyskują takie opcje jak Bet Builder czy Cashout oraz cieszące się już od dawna ogromnym zainteresowaniem transmisje live.

Nowe możliwości wpłat

Rynek płatności bezgotówkowych w Polsce zdecydowanie wyprzedza światowe trendy. Kwestia płatności u bukmacherów wygląda podobnie Wygodne płatności są dziś w zasadzie standardem.. Najczęściej gracze mają do wyboru szereg możliwości wpłat i wypłat. Do standardu zaczyna dołączać także możliwość dokonania płatności natychmiastowych – czyli w ciągu zaledwie kilku minut gracz może wpłacić depozyt na swoje konto u bukmachera. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się też szybki i wygodny BLIK. Trend, który od dłuższego czasu jest widoczny to tendencja wybierania prostych, szybkich, ale jednocześnie bezpiecznym form płatności.

Większość bukmacherów w Polsce stale starają się przekonać do siebie nowych graczy. Z pewnością jest to trudna i wymagająca praca. Ale jeszcze trudniejszą jest zatrzymać przy sobie aktywnych graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.