Nowe wzory informacji dotyczących gier hazardowych

nowe wzory

W związku z rozszerzeniem zakresu dopuszczalnej działalności w zakresie gier hazardowych wydano nowe rozporządzenie w sprawie przekazywania informacji dotyczących funkcjonowania podmiotów urządzających i prowadzących działalność w zakresie gier hazardowych.

W nowym rozporządzeniu w stosunku do poprzednio obowiązującego zmodyfikowano zakres danych, które podmioty urządzające i prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych są obowiązane kwartalnie składać do organu właściwego do udzielenia zezwolenia na prowadzenie takiej działalności.

Zmiana wynika głównie z rozszerzenia zakresu dopuszczalnej działalności w zakresie gier hazardowych, m.in. poprzez dopuszczenie urządzania gier na automatach w salonach gier na automatach, wprowadzenie możliwości oferowania gier liczbowych i loterii pieniężnych przez sieć Internet, a także dopuszczenie urządzania innych gier hazardowych przez sieć Internet, które zostały objęte monopolem państwa.

Dodano wymóg m.in. przekazania danych o wygranych w podziale na poszczególne gry, zrezygnowano natomiast z wymagania danych o liczbie zwycięzców w odniesieniu do turniejów gry pokera. W zakresie zakładów wzajemnych zrezygnowano z danych w podziale na totalizatory i bukmacherstwo, natomiast w zakresie loterii audiotekstowych, gier liczbowych, loterii pieniężnych, loterii fantowych, gra bingo fantowe w zrezygnowano z danych w podziale na każdą grę, co zastąpiono ogólną informacją o liczbie urządzanych gier.

Zmieniony został również format formularzy, co jest związane z ich przystosowaniem do składania za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

[pdf-embedder url=”http://e-play.pl/wp-content/uploads/2017/07/D2017000130401.pdf”]

1 komentarz w “Nowe wzory informacji dotyczących gier hazardowych

  1. Hahaha 4 zmiana żeby znowu przesunac termin wydawania pozwoleń , firmy spełniają ich wszystkie wymagania i czekają od kwietnia na pozwolenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *