Nowelizacja uzdrowi rynek e-hazardu?

Bukmacherzy
Marek 25/02/2015

Ostatnia aktualizacja: 25 lutego 2015

W rozmowie z agencją ISBnews wiceprezes spółki Fortuna Zakłady Bukmacherskie Konrad Łabudek wyraził nadzieję, że zapisy w nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych dotyczące Totalizatora Sportowego wpłyną pozytywnie na całą branżę internetowego hazardu w Polsce. Ma się rozumieć tę „legalną”.

„Nowelizacja tej ustawy może sprawić, że Totalizator będzie mógł rozpocząć działalność w sieci. Dla gier liczbowych online działalnością konkurencyjną jest poker, kasyna czy bingo, co automatycznie sprawi, że państwowy monopol będzie konkurować z szarą strefą w tych segmentach. Liczymy, że skłoni to państwo do ochrony biznesu prowadzonego przez należącą do niego firmę. Może to wpłynąć na szybsze procedowanie sprawy i jednocześnie będzie dotyczyć całego rynku objętego ustawą, a więc również segmentu zakładów wzajemnych” – powiedział ISBnews Łabudek.

Zaznaczył, że celem zmian na rynku, proponowanych przez Fortunę jest niezmiennie ochrona rynku, którego 90% kontrolowane jest przez firmy z szarej strefy, wzrost wpływów do budżetu i organizacji sportowych ze środków wypracowywanych przez legalną branżę oraz bezpieczeństwo graczy.

„Będzie dużo beneficjentów zmian uderzających w szarą strefę. My nie chcemy pozwolenia na reklamowanie się, czy innych superbonusów, a należy pamiętać, że wśród kosztów, jakie ponosimy jest chociażby uzyskiwanie zgody na wykorzystanie wyników w zakładach wzajemnych od Ekstraklasy, czego nie robią firmy nielegalne. Zwracamy uwagę, że już samo właściwe podejście do egzekwowania obecnego prawa 'przegrupowałoby’ klientów obecnych w szarej strefie do legalnych bukmacherów” – wskazał wiceprezes Fortuny.

czytaj dalej na biznes.onet.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL