„Nowy etap odpowiedzialności” – nowe wytyczne rządu

Wczoraj (26.11) w Dzienniku Ustaw opublikowano Rozporządzenie Rady ministrów – od soboty, 28 listopada wprowadzamy nowe zasady i ograniczenia. W ścisłym reżimie sanitarnym przywracamy funkcjonowanie sklepów oraz usług w galeriach i parkach handlowych.

Nowe zasady będą obowiązywały przez najbliższy miesiąc – od soboty 28 listopada do 27 grudnia. Zasady i ograniczenia w tzw. Etapie odpowiedzialności

  • Kasyna oraz obiekty działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety – 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.

Działalności zawieszone

  • Wydarzenia kulturalne i kina – z wyjątkiem działań niezbędnych do przygotowania wydarzeń artystycznych, takich jak próby i ćwiczenia, nagrań fonograficznych i audiowizualnych i wydarzeń transmitowanych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość – bez udziału publiczności.
  • Hotele – z wyjątkiem gości przebywających w podróży służbowej, sportowców, personelu medycznego oraz pacjentów i ich opiekunów.
  • Targi i wydarzenia– wyłączenie w formie on-line.
  • Wesela, komunie i konsolacje
  • Parki rozrywki
  • Siłownie, kluby fitness i aquaparki
  • Dyskoteki i kluby nocne

Pamiętajmy, że wciąż obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. W dalszym ciągu apelujemy o przestrzeganie zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Rozszerzyliśmy podstawowe zasady i zachęcamy także do korzystania z aplikacji STOP COVID ProSafe GO oraz częste wietrzenie mieszkań i pomieszczeń, w których przebywamy.

Kolejne etapy zależny od sytuacji epidemicznej. Szczegóły zostały opisane w rozporządzeniu dostępnym pod tym adresem: www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/2091

3 komentarze(y) w “„Nowy etap odpowiedzialności” – nowe wytyczne rządu

  1. Jedna osoba na 15m². Hmm… to już celni nie wpadną taką grupą, góra 2-3 jak nie będzie graczy. He he. Niezłe jaja. Przepisów trzeba przestrzegać!

  2. „Kasyna oraz obiekty działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety – 1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości 1,5 m, z wyłączeniem obsługi.” – czyli rząd miał na myśli te nielegalne budy? bo przecie w salonie totalizatora nie wrzuca się monet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *