Nowy kodeks odpowiedzialnego hazardu w Wielkiej Brytanii

W dniu 1 marca w ramach trwających wysiłków na rzecz zwalczania problemu hazardu branża hazardowa Wielkiej Brytanii uruchamia nowy kodeks postępowania.

Opisane przez ekspertów ds. minimalizacji szkód jako „wiodące na świecie” środki Kodeksu Odpowiedzialnego Hazardu i Ochrony Gracza wprowadzają egzekwowanie przymusowych przerw dla klientów maszyn hazardowych, automatyczne alerty o wygranych pieniądzach i czasie spędzonym na grze oraz ulepszone szkolenia dla personelu salonów. Kodeks został opracowany przez Stowarzyszenie Brytyjskich Bukmacherów z całkowitym wsparciem branży hazardowej.

Dr Mark Griffiths, profesor studiów hazardowych w międzynarodowej jednostce badań nad hazardem Uniwersytetu Nottingham Trent wyjaśnia: „ochrona gracza i środki minimalizacji szkód zdrowotnych pozwalają pójść dalej niż cokolwiek innego pochodzące z sektora gier hazardowych w Wielkiej Brytanii w przeszłości. Niektóre z proponowanych środków są innowacyjne i wiodące w skali światowej i bardzo się cieszę, że Stowarzyszenie Brytyjskich Bukmacherów podjęło taką aktywną postawę w swoich wysiłkach na rzecz odpowiedzialnego hazardu i zminimalizowania jego skutków.”

Po raz pierwszy na świecie klienci będą w stanie ustalić własne limity ilości czasu i pieniędzy wydanych na maszynach hazardowych. Pracownicy są powiadamiani gdy limit zostanie osiągnięty a maszyna zaalarmuje klienta i wymusi 30-sekundową przerwę w grze. Maszyny te wydają również obowiązkowe powiadomienia, gdy klient wydał £ 250 lub grał przez 30 minut. Dirk Hansen, dyrektor generalny GamCare – organizacji charytatywnej, która pomaga hazardzistom powiedział: „cieszy mnie ten ruch Stowarzyszenia Brytyjskich Bukmacherów w kierunku oferowania większej ochrony dla graczy, zachęcający do odpowiedzialnej gry i podnoszący u graczy świadomość pomocy, która jest dostępna dla hazardzistów. Te nowe środki będą nie tylko informować graczy o zagrożeniach związanych z hazardem, ale także wzmocnią pozycję jednostki, aby mogła uzyskać wsparcie gdy tego potrzebuje.”

Ponadto pracownicy odbędą dodatkowe szkolenie, aby pomóc w identyfikacji problemu graczom i oferować porady oraz wsparcie. Szkolenie będzie odświeżane na bieżąco. Wiadomości promujące ryzyko hazardu zyskają także większe znaczenie. Zarówno punkty zakładów jak i pojedyncze maszyny będą posiadać bardziej widoczne ostrzeżenia już od 1 marca tego roku. Zmiany techniczne są instalowane na 33.000 maszyn do gier hazardowych na terenie Anglii i Walii. Ze względu na wymagania dotyczące testów i instalacji wprowadzanie zmian będzie trwać do sześciu miesięcy. Bukmacherzy współpracują z operatorami gier aby zapewnić możliwie najkrótsze terminy.

Kodeks będzie ewoluować w miarę nowych badań i nowych rozwiązań technologicznych. Dirk Vennix, prezes Stowarzyszenia Brytyjskich Bukmacherów powiedział: „kodeks pomoże dać graczom większą kontrolę i zachęcać do odpowiedzialnego hazardu. Stanowi on część bieżących działań branży by być społecznie odpowiedzialną za rozwiązanie problemu hazardu i zapewnienie należytej troski wobec każdego klienta. Zdajemy sobie sprawę z rosnących obaw, że niektórzy klienci przegrywa zbyt dużo pieniędzy lub zbyt wiele czasu spędza na grze na automatach.

Chcemy podjąć kroki w celu ich ochrony, ponieważ jeden gracz z problemem hazardu to o jednego za dużo.Dlatego sporządziliśmy kodeks, który wprowadza rewolucyjne środki minimalizacji szkód, których nie widział jeszcze świat. Przemysł zjednoczył się w promowaniu odpowiedzialnego hazardu. Jest zaangażowany do pomocy potrzebującym. Dlatego środki, które kodeks wprowadza wykraczają poza wymogi prawne. Wierzymy, że środki te spowodują właściwą równowagę pomiędzy ochroną klientów, jednocześnie nie wadząc ośmiu milionom ludzi, którzy grają na automatach do gier bez żadnych problemów.”

Źródło: intergameonline.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.