O zakładach i pokerze

Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2013

Szara strefa internetowych zakładów bukmacherskich i gier on-line w Polsce to 4-5 mld złotych – wynika z szacunków Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPPFB) przedstawionych sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

 

Posłowie i zaproszeni goście dyskutowali w czwartek nad skutecznością funkcjonowania przepisów regulujących zakłady wzajemne i gry on-line, a także o przyszłości pokera sportowego w Polsce. Przedstawiciel SPPFB Zdzisław Kostrubała zaapelował o skuteczną walkę z nielegalnie działającymi w Polsce firmami bukmacherskimi.

– W kraju nielegalnie działa około 150 operatorów zagranicznych, a tych posiadających zezwolenia ministra finansów jest zaledwie czterech. Szarą strefę oceniamy na 4-5 mld złotych rocznie. Problemem jest brak skutecznych kontroli i walki z tym procederem. Przepisy są martwe – powiedział Kostrubała i przekazał posłom projekt zmian legislacyjnych. Przewiduje one m.in. możliwość blokowania stron internetowych, co według Kostrubały z powodzeniem jest stosowane w wielu krajach europejskich.

Legalni bukmacherzy chcieliby także zmniejszenia obciążeń podatkowych, co według nich pozwoliłoby na większe zaangażowanie w sponsorowanie polskiego sportu.

Poseł Jan Tomaszewski (PiS), w przeszłości bramkarz piłkarskiej reprezentacji, uznał obowiązujące przepisy za nieskuteczne wobec niezarejestrowanych w Polsce bukmacherów i niekorzystne dla klubów sportowych.

Czytaj całość na: sport.interia.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL