Od dziś zakaz pracy kasyn

kasyna

Rozporządzenie zakazujące pracy kasyn od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 opublikowano w niedzielę w Dzienniku Ustaw – wynika ze strony Rządowego Centrum Legislacji. Zmiana wchodzi w życie w poniedziałek 28 grudnia.

Chodzi o rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Opublikowana w niedzielę nowelizacja wprowadza m.in. zakaz działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety oraz kasyn, z wyłączeniem kasyn internetowych. Ma to dotyczyć również tej działalności prowadzonej w ramach usług hotelarskich.

Oprócz tego uregulowania rozporządzenie umożliwia także operatorom infrastruktury krytycznej i ich podwykonawcom wykonywanie w tym okresie niezbędnych prac oraz remontów w obiektach mających kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa.

Według oceny skutków regulacji zmiany przyczynią się do ograniczenia ryzyka wystąpienia epidemii związanej z zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Zgodnie z rozporządzeniem z 21 grudnia br., od 28 grudnia do 17 stycznia ustanowiony został zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Zmiana nie objęła jednak kasyn – mogła w nich przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej dla klientów.

Źródło: PAP

O Autorze

1 odpowiedź do “Od dziś zakaz pracy kasyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.