Odpowiedź Izby Celnej na zdjęcie z ruletką

Gry hazardowe
Bartosz 09/04/2014

Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia 2014

Po interwencji Radia ZET jest już odpowiedź Izby Celnej w sprawie słuchacza. Pan Marcin zrobił sobie zdjęcie, na którym stoi przy ruletce. Teraz może za nie zapłacić nawet 3300 zł. W oświadczeniu przesłanym do Radia ZET Izba Celna tłumaczy, że były podstawy aby zająć się sprawą.

„W związku z interesującym Pana zagadnieniem uprzejmie wyjaśniam, że art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych zakazuje reklamy i promocji gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych oraz gier na automatach. Zakaz powyższy dotyczy osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej, które zlecają lub prowadzą reklamę, umieszczają reklamę lub informację albo czerpią korzyści z takich czynności. W związku z faktem, że Służba Celna jest zobowiązana do prowadzenia kontroli z zakresie przestrzegania przepisów zawartych w w.w ustawie funkcjonariusze Służby Celnej z Urzędu Celnego w Piotrkowie Trybunalskim ustalili, że jeden z przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą związaną m.in. z organizacją imprez rozrywkowych, na stronie internetowej reklamującej swoje usługi, zamieścił zdjęcia przedstawiające wizerunki gier cylindrycznych tj. zdjęcia stołów do ruletki. Zrodziło to podejrzenie popełnienia wykroczenia karnego skarbowego polegającego na niezgodnej z prawem reklamie gier hazardowych i było podstawą kontroli przedsiębiorcy przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Służby Celnej w miejscu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej. W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy. Postępowanie jest w toku, a jego przebieg objęty jest tajemnicą dochodzenia. Podstawą do wszczęcia postępowania przez Służbę Celną nie była informacja na jednym z portali społecznościowych, wystąpiły inne przesłanki uzasadniające podejrzenie niedozwolonej reklamy hazardu, a funkcjonariusze Służby Celnej zgodnie z prawem wykonali czynności służbowe wyłącznie w pomieszczeniach prowadzenia działalności gospodarczej.”

Czytaj całość ze źródła: wiadomosci.radiozet.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

JAK

09/04/2014

Panowie Celnicy, a zwłaszcza wasi naczelnicy, trochę- ZDROWEGO ROZSĄKU. Wiemy że to czytacie , więc czy tak po prostu nie należałoby poczekać na orzeczenia TK. Przecież to szkoda pieniędzy podatników na te wasze bezsensowne działania. Zastawiacie się stosowaniem obowiązującego prawa które nie obowiązuje i dobrze o tym wiecie. Chyba że Polska w Europie jest tylko po to, żeby dostawać dotacje. Pan ze zdjęciem z ruletką? Postawcie również zarzuty wszystkim ludziom którzy chodzą po ulicach w koszulkach Realu Madryt z reklamą B WiN oraz właścicielom sklepów którzy je sprzedają. Przecież to chore.
E-PLAY.PL