Odpowiedzą za napad i włamanie do automatów

napad i włamanie do automatów

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad i włamanie do automatów do gier. Do zdarzenia doszło w jednym z lokali na terenie miasta.

Pierwszy ze sprawców wpadł kilka chwil po zdarzeniu, drugiego kryminalni zatrzymali następnego dnia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek do jednego z lokali zlokalizowanych na terenie miasta weszło dwóch mężczyzn. Po krótkiej grze na automatach wyszli, aby po chwili wrócić – tym razem uzbrojeni w siekierę i gaz łzawiący.

26-letni napastnik zaatakował pracownicę gazem, a następnie rozbił stojące w lokalu maszyny, aby dostać się do umieszczonych w nich kasetek z pieniędzmi. Przed ucieczką mężczyzna zdążył jeszcze skraść kobiecie torebkę z dokumentami i pieniądzmi, po czym wybiegł z lokalu.

Kilka minut po zdarzeniu uzbrojonego napastnika zatrzymał patrol prewencji. Drugi ze sprawców wpadł następnego dnia w ręce świętochłowickich kryminalnych. Uzbrojony 26-latek, na wniosek śledczych, został tymczasowo aresztowany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Drugi – 51-latek – odpowiedzialny za pomocnictwo w przestępstwie, został objęty policyjnym dozorem.

O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *