Ostatnia aktualizacja: 29 października 2024
Jeden z największych dachowych systemów fotowoltaicznych w Dolnej Austrii, obejmujący około 20 000 m2, został zainstalowany w siedzibie głównej Novomatic w Gumpoldskirchen, a jego uroczyste uruchomienie odbyło się w obecności gubernatora kraju związkowego. Dzięki temu międzynarodowa grupa technologii gier może teraz pokryć znaczną część swojego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną w tej lokalizacji, korzystając z energii o zerowej emisji.
W komunikacie wydanym 28 października 2024 r. Novomatic podkreślił swoje wyraźne zaangażowanie w zrównoważony rozwój, instalując największy system fotowoltaiczny Grupy. Na dachu siedziby głównej w Dolnej Austrii zainstalowano ponad 4600 paneli słonecznych o łącznej powierzchni 20 000 m2, a ich uroczyste uruchomienie odbyło się w obecności gubernatora Dolnej Austrii Johanny Mikl-Leitner, zarządu NOVOMATIC i burmistrza Gumpoldskirchen, Ferdinanda Köcka.
Novomatic „Going Green”
System fotowoltaiczny o wielkości trzech boisk piłkarskich będzie produkował około dwóch milionów kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie, umożliwiając tym samym firmie pokrycie znacznej części rocznego zapotrzebowania na energię w tej lokalizacji. Oprócz wykorzystania w biurach i zakładach produkcyjnych, ta zielona energia elektryczna znajdzie również drogę do dedykowanych stacji ładowania floty pojazdów elektrycznych firmy.
Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku międzynarodowych filii w takich krajach jak Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rumunia, Macedonia Północna, Bośnia, Polska, Republika Południowej Afryki i Australia, które już pokrywają znaczną część swojego zapotrzebowania na energię elektryczną z dedykowanych systemów fotowoltaicznych.
Instalacja nowego systemu fotowoltaicznego na już zabudowanych obszarach pomaga Novomatic konsekwentnie zmniejszać swój ślad węglowy i umożliwia obecnie oszczędzanie ponad 1100 ton emisji CO2 rocznie, co odpowiada 90 500 drzewom rekompensującym CO2. Koncepcja „Going Green” jest mocno zakorzeniona w kompleksowym programie ESG firmy jako wiodącej europejskiej grupy technologii gier. Oprócz działań mających na celu zwiększenie wykorzystania fotowoltaiki w całej Grupie, firma skupia się również na monitorowaniu zasobów i rozwijaniu e-mobilności. Wszystko to ma na celu trwałe ograniczenie emisji CO2 na świecie.
Źródło/zdjęcia: Novomatic
"nie wiem czy ktokolwiek odważy się wziąć udział w takim badaniu."
"Mocne papiery. Dlatego szyby szczelnie na czarno oklejone :))"
"Ta firma ma mocne papiery o tym że nie podlegają pod ustawę hazardowa."
"I takie lokale powinny być u nas w Polsce"
"Nie rozumiem, nielegalny salon gier poskarżył się policji, że został okradziony? :o"