Operatorzy z Macau tracą 800 milionów dolarów na kwartał

Zbiorniki gazu operatorów Macau „kończą się” po dwóch latach Covid, a firmy zgłaszają 800 milionów dolarów strat na kwartał i 250 milionów dolarów wycieków, donosi Morgan Stanley. Firma i tak obniżyła swoje szacunki na lata 2022 i 2023, ponieważ kryzys rozciąga się jak „długa, sucha autostrada, której końca nie widać”.

Morgan Stanley spodziewa się teraz przychodów brutto z hazardu w 2022 r. w wysokości 11 miliardów dolarów, praktycznie bez zmian w stosunku do zeszłego roku, podczas gdy na 2023 prognozuje 23 miliardy dolarów. Jego szacunki są o 30 proc. i 17 proc. poniżej konsensusu rynkowego.

Uważa, że ​​EBITDA całej branży wyniesie 76 procent poziomu z 2019 roku w przyszłym roku, podczas gdy w następnym roku może osiągnąć 105 procent, przy założeniu normalizacji podróży.

Przychody brutto z hazardu w Macau utknęły na około 30 procentach poziomu sprzed pandemii w ciągu ostatnich sześciu kwartałów, bez żadnych oznak prawdopodobnych zmian w polityce, które ułatwiłyby odwiedziny.

Hongkong powoli wychodzi z najgorszego wybuchu od początku kryzysu, odkładając wszelką nadzieję na ponowne otwarcie granic w nadchodzących miesiącach, podczas gdy Chiny również zmagają się z rosnącymi przypadkami, co skutkuje zablokowaniem milionów obywateli.

„Bez znaczącego wzrostu liczby odwiedzin (łagodzenie polityki podróży) i masowych przychodów, firmy (z wyjątkiem Galaxy) pozostaną ujemne, co spowoduje wzrost zadłużenia netto i obniżenie wartości księgowej” – podała firma.

Podkreśla, że ​​w dłuższej perspektywie jest przekonany o perspektywach Macau, a jego osłabione akcje powinny osiągać lepsze wyniki. Powiedział, że akcje i wskaźniki fundamentalne toczą się na dole, a na tym etapie kluczowe znaczenie ma przetrwanie.

Morgan Stanley powiedział, że przy wskaźniku wolnych przepływów pieniężnych do kapitału z 4 kw. 21 SJM Holdings może wykorzystać całą swoją gotówkę w ciągu trzech miesięcy, chociaż ma niewykorzystaną linię kredytową w wysokości 170 mln USD, którą można wykorzystać jeszcze przez jeden lub dwa kwartały.

Szacuje się, że Sands China i MGM China mogą działać przez cztery trzy kwartały, podczas gdy Melco Resorts and Entertainment i Wynn Resorts mogą działać odpowiednio przez sześć i pięć kwartałów. Galaxy Entertainment utrzymuje dodatnie przepływy pieniężne, a zatem nie ma żadnych problemów.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.