Opolska skarbówka zwalcza przestępczość hazardową

automaty do gier

W ostatnim czasie Izba Administracji Skarbowej w Opolu zatrzymała 39 nielegalnych automatów do gier oraz 4 zestawy komputerowe. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia grożą wysokie kary pieniężne.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy zlikwidowano 8 nielegalnych salonów gier na terenie województwa opolskiego, w powiatach brzeskim, kędzierzyńsko-kozielskim, nyskim, opolskim i strzeleckim. W jednym z salonów funkcjonariusze opolskiej KAS odkryli nowy trend hazardowy polegający na organizowaniu nielegalnych gier za pomocą zestawów komputerowych z wykorzystaniem sieci Internet.

W innym przypadku w trakcie rutynowej kontroli drogowej wykryto przewóz 16 automatów do gier hazardowych. Funkcjonariusze opolskiej KAS przeprowadzili eksperyment gry potwierdzający hazardowy charakter urządzeń. Dodatkowo kierowca nie miał dokumentów stwierdzających legalne posiadanie automatów. Urządzenia zatrzymano.

We wszystkich wymienionych przypadkach toczą się postępowania karne-skarbowe i administracyjne prowadzone przez Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Opolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *