Ostatecznie chodzi o zabawę – mówi Zenek Martyniuk

Targi ICE 2020 to było także fantastyczne miejsce na prezentację nowości produktów oraz gier. Jeśli do tego dochodzi jeszcze wykorzystanie w grze hazardowej firmy Promatic pod nazwą Disco King, wizerunku jednego z najpopularniejszych obecnie piosenkarzy Disco Polo Zenka Martyniuka, jego obecność na targach nikogo nie mogła dziwić.

Nie mogliśmy sobie odmówić zamienienia paru słów z Artystą.

E-PLAY: Skąd pomysł, na taką nietypową współpracę z firmą produkującą maszyny hazardowe?

Zenek Martyniuk: Wydaje mi się, że to wcale nie taki nietypowy pomysł. Firma Promatic zwróciła się do mnie z propozycją wykorzystania muzyki zespołu Akcent – dwóch naszych największych przebojów, tj. „Przez twe oczy zielone” i „Przekorny los” – w produkowanych przez nią grach. Szczególnie ten drugi utwór wydawał nam się dobrze pasować do gier hazardowych. W końcu jego tekst brzmi: „los chce ze mną grać w pokera, raz mi daje, raz zabiera”. Podobnie przecież jak w grach. Ponadto, gry to przecież nie tylko wygląd, ale również dźwięk – każdy, kto choć raz grał wie, że to muzyczne doświadczenie. Ostatecznie chodzi o zabawę. I tak, jak ludzie bawią się przy naszych utworach, na koncertach, tak bawią się też podczas grania.

E-PLAY: Czyli jest to dobra współpraca?

Zenek Martyniuk: Jak najbardziej. Świetnie nam się ze sobą pracuje, podoba mi się, że jest to profesjonalna firma, która podeszła do tematu bardzo poważnie. Sesja zdjęciowa, której efekty zostały wykorzystane w produkcji, trwała długo, było dużo przebieranek, ujęć – ale to tylko jest dowodem na to, jak profesjonalnie firma Promatic zrealizowała całe przedsięwzięcie.

E-PLAY: A co Pan twierdzi o samej grze?

Zenek Martyniuk: Niezwykle mi się podoba. Widać, że jest dopracowana do ostatniego szczegółu.

E-PLAY: Czy to pierwsza tego typu Pana współpraca?

Zenek Martyniuk: W tym kierunku gier, tak. Ale wydaje mi się, że to ma wiele wspólnego z muzyką, dlatego z chęcią zgodziłem się na nią.

E-PLAY: Czyli fani Pana muzyki są pewnie pozytywnie zaskoczeni słysząc Pańskie aranżacje w głośnikach automatów?

Zenek Martyniuk: Na pewno. I bardzo mnie to cieszy. Jeśli tylko tak dalej to będzie wyglądało, chętnie jeszcze nie raz zaangażuję się w taką współpracę.

E-PLAY: A jakie są Pana wrażenia z samych targów ICE 2020?

Zenek Martyniuk: Jest to wielkie przedsięwzięcie. Przypomina mi to trochę Las Vegas – z tymże tu widzimy same nowości, bardzo luksusowe. Bardzo lubię takie różne nowinki, dlatego niezwykle mi się tu podoba. Myślę, że jak każdy mężczyzna – a pewnie i każda kobieta – lubię takie wystawy. Udało mi się także trafić w ruletce wystawionej na jednym ze stoisk w numer, który obstawiłem – to było bardzo miłe zaskoczenie.

Rozmowę przeprowadziła Dominika Bulska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *