Oszust naciągał na fałszywe srebrne monety bulionowe

Ciekawostki Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 19/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2024

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Koszalinie zabezpieczyli 93 sztuki fałszywych monet kolekcjonerskich o nominale 1 dolara australijskiego. Oszust, 40-letni mężczyzna podawał się za kobietę, by za pośrednictwem portali aukcyjnych oferować sprzedaż fałszywych monet, wprowadzając w błąd kupujących co do ich autentyczności. 

Policjanci z koszalińskiej KMP na podstawie obserwacji internetu ustalili, że 40-letni mieszkaniec województwa lubuskiego oferuje za pomocą portali do sprzedaży monety kolekcjonerskie o nominale 1 dolara australijskiego o próbie 999 SILVER.

Udało się ustalić, że oferowane monety były podrobione, co wstępnie potwierdził biegły. Jak się okazało monety były wybite z innego stopu w kolorze miedzianym.

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego policjantom udało się zabezpieczyć 93 monety bulionowe  o nominale 1 dolara australijskiego.

Ustalono także, że mężczyzna prowadząc sprzedaż fałszywych monet w internecie podawał się za kobietę.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Według wstępnych ustaleń dokonanych przez Policjantów mężczyzna oszukał co najmniej 30 osób.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło/Zdjęcia: KMP w Koszalinie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL