Otwarcie kasyn w Anglii ponownie odroczone

kasyn

Stowarzyszenie branżowe, Betting and Gaming Council (BGC), wystosowało pismo do brytyjskiego kanclerza skarbu, aby wyrazić „całkowitą konsternację” branży z powodu decyzji o ponownym odroczeniu otwarcia kasyn w Anglii.

Kasyna miały zostać ponownie otwarte w sobotę (1 sierpnia), ale na jeden dzień przed końcem rząd ogłosił, że złagodzenie środków blokujących zostanie odłożone o co najmniej dwa tygodnie do 15 sierpnia.

Ogłoszenie nastąpiło, gdy obszary w północnej Anglii powróciły do surowszych ograniczeń blokowania po wzroście liczby przypadków Covid-19.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że konieczne jest „wciśnięcie pedału hamulca” przy wyjściu kraju z blokady.

Kasyna w Anglii będą teraz mogły zostać ponownie otwarte najwcześniej 15 sierpnia.

Opóźnienie zostało odebrane z dezaprobatą przez BGC, który lobbował za zezwoleniem na ponowne otwarcie kasyn.

W liście do brytyjskiego ministra finansów, kanclerza Rishiego Sunaka, prezes BGC Michael Dugher powiedział, że zwrot w tył był „wysoce nielogiczny, niespójny i głęboko szkodliwy dla tych firm i tysięcy pracowników, których zatrudniają”.

Kasyna odwołały pracowników z urlopu do ponownego otwarcia w sobotę, a Dugher ostrzegł, że po wydaniu milionów na przygotowania operatorzy mogą być teraz zmuszeni do ogłoszenia „znacznych zwolnień” w sektorze, który zatrudnia ponad 14 000 osób.

Kasyna w całej Wielkiej Brytanii zostały zamknięte 20 marca. Punkty bukmacherskie zostały ponownie otwarte 15 czerwca, a salony bingo 4 lipca. Początkowo oczekiwano, że kasyna będą mogły być ponownie otwarte od 4 lipca, ale w ostatniej chwili ogłoszono, że nie będą uwzględnione w tej fazie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *