Otwoccy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty

Wspólne działania otwockich policjantów doprowadziły do ustalenia lokalu na terenie Otwocka, gdzie prowadzono nielegalne gry hazardowe. Podejmując czynności procesowe funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli trzy automaty, które były podłączone do sieci elektrycznej i gotowe do użycia.

W lokalu również zatrzymano 40-latka, który usłyszał już zarzut organizowania nielegalnych gier hazardowych zagrożony karą do 3 lat więzienia. Policjanci z wydziału kryminalnego i zespołu patrolowo-interwencyjnego sprawdzili niewielki lokal znajdujący się na terenie Otwocka. Od jakiegoś czasu był on w zainteresowaniu otwockich policjantów. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka ujawnili 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Urządzenia były podłączone do sieci elektrycznej i gotowe do użycia.

W trakcie kontroli, wewnątrz budynku znajdował się mężczyzna obsługujący maszyny. 40-latek został przez policjantów zatrzymany i trafił do policyjnej celi, zaś ujawnione automaty zabezpieczone.

40-latek już usłyszał zarzut dotyczący prowadzenia gier hazardowych wbrew przepisom ustawy. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.