OVWG wzywa do nowego systemu licencjonowania hazardu online

Austriackie Stowarzyszenie Zakładów i Hazardu (OVWG) wzywa do stworzenia nowego systemu licencjonowania gier hazardowych online. OVWG twierdzi, że zmodernizowany krajowy system licencjonowania zakładów sportowych i gier hazardowych online może przynieść klubom sportowym dochody do 50 mln EUR.

Claus Retschitzegger, prezes OVWG, powiedział:  – Austriacki sport jest jedną z tych dziedzin społeczeństwa i gospodarki, które najbardziej ucierpiały na skutek kryzysu koronawirusa.

„Obecne dane dotyczące infekcji w Austrii i wynikające z nich zaostrzenie ograniczeń budzą obawy, że sytuacja ekonomiczna austriackiego sportu będzie się pogarszać w nadchodzących miesiącach. Austriacki sport oraz dostawcy gier i zakładów zawsze byli ważnymi partnerami biznesowymi, dlatego chcemy ich wspierać w tej trudnej sytuacji.”

Stałym sposobem na zarobienie większych pieniędzy na sport jest wprowadzenie współczesnego systemu licencjonowania hazardu online. Z dodatkowymi podatkami i opłatami licencyjnymi można zarobić od 30 do 50 mln euro i przeznaczyć je na austriacki sport. Pomogłoby im to – oprócz dotychczasowego finansowania sportu i usług sponsorskich – bez dalszego obciążania budżetu państwa, który jest już nadwyrężony przez COVID-19.

Ideą OVWG jest zastąpienie dawno przestarzałego monopolu w obszarze online systemem licencyjnym. W przyszłości licencje nie powinny być już ograniczone pod względem ilości, ale powinny być powiązane z przestrzeganiem wysokich standardów ochrony zawodników i młodzieży. Licencje powinny otrzymać tylko te firmy, które spełniają te wysokie standardy i poddają się kontroli państwa. Nowoczesny system licencjonowania, taki jak już prawie wszystkie kraje UE, przyniósłby Austrii dodatkową wartość i zapewniłby atrakcyjność lokalizacji biznesowej – dodał Retschitzegger.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *