Panda Bluemoon LTD (Spinomenal i Retro Gaming) ukarana przez szwedzkiego regulatora

Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 28/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2024

Szwedzki Urząd ds. Gier Spelinspektionen skontrolował w ostatnim okresie szereg stron internetowych obsługiwanych przez operatorów, którzy nie posiadają niezbędnej szwedzkiej licencji na gry i którym nie wolno prowadzić gier w Szwecji. Ustalono, że Panda Bluemoon Ltd była dostawcą gier hazardowych dla dwóch operatorów, którzy nie posiadali szwedzkiej licencji na gry.

Szwedzki Urząd ds. Gier uważa, że ​​Panda Bluemoon Ltd dostarczyła oprogramowanie do gier dwóm operatorom którzy nie posiadają niezbędnej szwedzkiej licencji. W związku z tym firma otrzymała ostrzeżenie oraz karę w wysokości 700 000 SEK (61 000 EUR).

Panda Bluemoon LTD to spółka która stoi za takimi studiami gier jak Spinomenal oraz Retro Gaming.

Wymóg posiadania licencji na oprogramowanie hazardowe został wprowadzony do ustawy o grach hazardowych 1 lipca 2023 roku. Celem wymogu jest zwiększenie channelingu i tym samym zniechęcenie do nielegalnego hazardu. Wymóg licencyjny dotyczy podmiotów, które produkują, dostarczają, instalują i/lub modyfikują oprogramowanie do gier wykorzystywane w komercyjnych grach online. Operatorzy gier, którzy nie posiadają licencji na gry, nie mogą korzystać z dostawców posiadających licencję na oprogramowanie do gier w Szwecji.

Przypomnijmy, iż wczoraj Spelinspektionen poinformowało o nałożeniu kary w wysokości 225 tysięcy euro za to samo uchybienie wobec Hacksaw Gaming.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL