Pandemia koronawirusa cofnęła rumuński przemysł hazardowy o pięć lat

Ze świata
Iwo 24/09/2020

Ostatnia aktualizacja: 24 września 2020

Według danych Narodowego Instytutu Statystyki (INS) pandemia koronawirusa cofnęła rumuński przemysł hazardowy o pięć lat. Operatorzy gier hazardowych w Rumunii doświadczyli jednego z najpoważniejszych spadków w ciągu ostatnich 30 lat między marcem a majem tego roku. Lokalny przemysł hazardowy i rozrywkowy spadł o około 24% w marcu 2020 r.

W porównaniu z tym samym okresem 2015 r. obroty sektora hazardowego w marcu wyniosły zaledwie 57% w lutym, co oznacza, że ​​cały sektor spadł o prawie połowę w ciągu jednego miesiąca. Następnie, w kwietniu i maju, firmy hazardowe odnotowały prawie zerowe przychody.

„W tej sytuacji podjęliśmy niezbędne decyzje dotyczące ciągłości działania i uznaliśmy, że bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym głównym priorytetem. Skupiliśmy się na długofalowych zasadach prowadzenia biznesu i tak zorganizowaliśmy naszą działalność, aby móc jak najszybciej dostosować się do mnogości zmian, jakie zaszły w tym okresie. Na przykład w ciągu ostatnich trzech miesięcy przeszliśmy od „zamknięcia do odwołania” do otwarcia przez całą dobę, a następnie z powrotem do ograniczonych godzin otwarcia (do 23:00, później przedłużono do północy) i mamy nadzieję, że będziemy mogli wrócić do nasze godziny non-stop tak szybko, jak to możliwe. Przez cały ten czas skupialiśmy się na komunikacji z naszymi klientami i pracownikami, dla których podjęliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa i higieny. Równie ważne było utrzymywanie komunikacji ze stowarzyszeniami zawodowymi i władzami w celu uzyskania dokładnych informacji o najnowszych wydarzeniach dotyczących salonów gier ”
– mówi Attila„ Otto” Török, dyrektor ds. Strategii Game World Romania.

Według najnowszych danych przedstawionych przez National Gambling Office (ONJN) na rynku rumuńskim działa obecnie 250 operatorów gier hazardowych. Rocznie wpłacają do budżetu państwa około 600 mln euro. Na początku 2020 r. W lokalnej branży hazardowej było zatrudnionych około 45 000 pracowników, a kilka innych w branżach pokrewnych i zależnych. „Według danych Romslot, na każdy RON generowany przez rumuński przemysł hazardowy, branże upstream i downstream – HoReCa, IT&C, security – generują kolejne 5 RON”, zauważa Török. Dodaje, że Game World zatrudnia obecnie około 400 pracowników, podczas gdy grupa macierzysta zatrudnia około 2000 osób.

Mówiąc o największych wyzwaniach, przed którymi stoi obecnie branża hazardowa, Török mówi, że są one związane z pandemią koronawirusa i kryzysem zdrowotnym, mimo że wszyscy operatorzy ściśle wdrożyli wszystkie środki wymagane przez władze, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

„Jednak pośrednio wpływają na nas ograniczenia nakładane w innych dziedzinach, takich jak HoReCa, planowanie imprez, zawody sportowe i turystyka. Wraz z tym zmieniło się zachowanie klientów. Liczby pokazują spadek czasu spędzanego na grach hazardowych, a także spadek częstotliwości odwiedzin w salach hazardowych. W tym kontekście zobaczymy, czy i jak operatorzy gier hazardowych dostosują się i zdążą płacić podatki i pokrywać koszty związane z płacami, czynszem i operacjami w ciągu najbliższych kilku miesięcy. ”

– wyjaśnia Török

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL