Parlament Illinois zatwierdził zmiany dotyczące kasyna w Chicago

kasyno

Legislatorzy z Illinois podczas specjalnej sesji przychylnie odnieśli się do planu uruchomienia kasyna w Chicago. Nadzwyczajna sesja odbyła się w Springfield w specjalnych warunkach w związku z pandemią koronawirusa.

Legislatorzy zatwierdzili w niedzielę stanowy budżet w wysokości prawie 43 mld dolarów. Budżet w dużej części polega na funduszach federalnych i opiera się na obecnym wydatkowaniu, z wyjątkiem agencji zajmujących się opieką zdrowotną, które zostały dotknięte pandemią COVID-19.

Wydany przez gubernatora J. B. Pritzkera nakaz pozostania w domach w związku z pandemią koronawirusa spowodował zamknięcie większości biznesów w Illinois. Milion mieszkańców straciło pracę. Według legislatorów do stanowej kasy wpłynie niecałe 37 mld dolarów, w związku z czym potrzebna jest pomoc federalna.

Legislatorzy zatwierdzili również plan zmieniający strukturę podatkową kasyna w Chicago, za którym lobbowała burmistrz Lori Lightfoot. Wcześniejsza struktura podatkowa była zniechęcająca dla inwestorów i sprawiała, że uruchomienie kasyna w Chicago było praktycznie nierealne.

Ustawa budżetowa oraz dotycząca kasyna w Chicago, a także inne regulacje zostały wysłane do gubernatora Pritzkera do podpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *