Partnerzy TTB wycofują się z licytacji przejęcia Playtech

Ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2023

Partnerzy TTB wycofują się z licytacji przejęcia Playtech. Firma powołała się na „wyzwanie podstawowych warunków rynkowych” za swoją decyzją. Wcześniej udziałowcy Playtech odrzucili ofertę przejęcia od Aristocrat Leisure o wartości 2,7 miliarda funtów.

TTB Partners Limited potwierdziło w czwartek, że nie ma zamiaru ubiegać się o przejęcie Playtech, powołując się na wyzwania leżące u podstaw warunków rynkowych.

Potwierdzenie nadeszło przed terminem 17 lipca, przed którym TTB powinno wyjaśnić swoje zamiary oficjalnego złożenia oferty na Playtech. Obie firmy prowadziły rozmowy na temat umowy przez kilka miesięcy.

„TTB nadal wspiera Zarząd, kadrę zarządzającą, ich strategię dla Playtech oraz perspektywy dla biznesu. TTB zamierza również wspierać wysiłki Zarządu na rzecz maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy”

– napisano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Firma z perspektywą wysokiego wzrostu

W odpowiedzi na decyzję TTB, Playtech podkreślił doskonałe wyniki finansowe firmy i stwierdził, że zarząd jest „bardzo pewny pozytywnych perspektyw długoterminowych”.

Rzeczywiście, firma odnotowała 12-procentowy wzrost przychodów w 2021 r., ponieważ wzmocniła się działalność B2B i B2C. Ponadto zaksięgował skorygowaną EBITDA w wysokości ponad 100 mln euro w I kwartale 2022 r.

„Playtech wkracza na drugą połowę 2022 r. i nadal osiąga bardzo dobre wyniki w swoich podstawowych działaniach B2B i B2C”. Ta wydajność odzwierciedla jakość naszej wiodącej na rynku oferty technologicznej oraz ciężką pracę i zaangażowanie naszego utalentowanego zespołu. Pozostajemy pewni naszych długoterminowych perspektyw rozwoju, a w szczególności naszej zdolności do czerpania korzyści z umów strukturalnych, które już umożliwiają Playtech dostęp do nowo otwartych rynków hazardowych”

– powiedział Mor Weizer, dyrektor generalny Playtech.

Playtech początkowo otrzymał ofertę przejęcia o wartości 2,7 miliarda funtów od australijskiego Aristocrat Leisure. Chociaż 56 proc. udziałowców Playtech zaakceptowało transakcję, wymagało to co najmniej 75 proc. To jednak utorowało drogę TTB, która oficjalnie ujawniła swoje zainteresowanie dostawcą technologii hazardowych w lutym ubiegłego roku.

Na podstawie financemagnates.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL