Październikowa walka z hazardem lubelskiej KAS

automaty do gier

Funkcjonariusze lubelskiej KAS w wyniku prowadzonych w październiku 2020 r. działań kontrolnych ukierunkowanych na walkę z nielegalnym hazardem zatrzymali 36 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych. Były to zarówno klasyczne automaty, jak również jednostki komputerowe.

Funkcjonariusze zatrzymali również gotówkę w kwocie ponad 10 tys. zł przeznaczoną do wypłaty ewentualnych wygranych, a także klucze do automatów oraz dokumentację związaną z prowadzeniem tej nielegalnej działalności.

Działania kontrolne prowadzone były m.in. w Lublinie, Chełmie, Puławach i Dęblinie. Podczas kilku kontroli funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej wspomagali funkcjonariusze Policji.

Dwa działające bez zezwolenia automaty do gier hazardowych zabezpieczyli chełmscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. Urządzenia znajdowały się w wolnostojącym budynku w centrum Chełma.

Natomiast operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie weszli do lokalu mieszczącego się w Lublinie przy ulicy 1 Maja. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 4 automaty służące do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Szacowana wartość zabezpieczonych urządzeń to około 50 tysięcy złotych.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *