„Peklownia” czyli nielegalny proceder w centrum miasta

jednoręcy bandyci

Setki tysięcy złotych kary za wynajem lokalu i wysokie grzywny dla osób, które zarabiają na hazardzie. W zeszłym tygodniu, policjanci z Bolesławca zarekwirowali kolejne automaty do gier, a nowe wyrastają jak grzyby po deszczu.

W Pieńsku działa tzw. „Peklownia” – blaszany barak, do którego można wejść, podając ustalone wcześniej hasło i zagrać na „jednorękim bandycie”. Taką informację podają mieszkańcy miasta, zaniepokojeni sytuacją. Tłumaczą, że nie chcą, żeby nielegalny proceder kwitł pod ich nosem, na oczach dzieci i młodzieży. „Peklownia” znajduje się w centrum targowiska, cieszącego się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności, która chętnie korzysta z oferty małych przedsiębiorców. Tym bardziej zaskakuje fakt, że w obrębie „ryneczku” znajduje się „blaszana buda”, w której hazard trwa w najlepsze.

Z komunikatu, otrzymanego od zgorzeleckiej policji wynika, że:

Na początku maja br. na terenie Pieńska w wyniku wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego zabezpieczono 3 automaty. Na zatrzymanych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja. Zabezpieczone maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom służby celnej, którzy prowadzili dalsze postępowanie w sprawie. Przedmiotowa problematyka jest w stałym zainteresowaniu funkcjonariuszy policji, dlatego też prowadzona jest współpraca z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego. W zależności od wspólnych uzgodnień działania na terenie podległym KP w Pieńsku w ww. zakresie będą kontynuowane.” – informuje Anna Włoszczyk, rzecznik prasowa policji w Zgorzelcu.

Do komunikatu KPP odniósł się jeden z mieszkańców Pieńska: „Zabierają automaty, a na ich miejsce pojawiają się kolejne. Trudno chyba policzyć, ile razy je rekwirowali.”

Całość czytaj na: zgorzelec.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *