Piąty rok z rzędu ustawa o zakładach sportowych w Missouri utknęła w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2023

W tym roku zakłady sportowe nie zostaną zalegalizowane w Missouri. Sesja legislacyjna Senatu zakończyła się bez rozpatrzenia ustawy House Bill 556, która została przyjęta przez stanową Izbę Reprezentantów w marcu. To już piąty rok, w którym zakłady sportowe nie przeszły przez obie izby.

Złożony przez przedstawiciela Dana Houx, ustawa HB556 pozwoliłby na otwarcie do 39 mobilnych platform dla operatorów kasyn i drużyn sportowych w Missouri. Osobiste zakłady bukmacherskie mogłyby zostać otwarte w 13 kasynach w stanie. Natomiast drużyny sportowe otrzymałyby strefę wykluczenia wokół swoich obiektów. Missouri Gaming Commission nadzorowałaby zakłady sportowe.

Ustawodawstwo proponowało koszt wniosku o licencję w wysokości 100 000 dolarów dla statków wycieczkowych (w których dostępne są gry hazardowe) i 150 000 dolarów za licencję na interaktywną platformę zakładów. Opłaty za przedłużenie licencji wynosiłyby odpowiednio 50 000 dolarów i 125 000 dolarów.

Ustawodawstwo potwierdziło 10-procentowy podatek od zakładów sportowych od przychodów netto, który według szacunków miał przynosić państwu ponad 20 milionów dolarów rocznie. Wygenerowane przychody trafiłyby do stanowego funduszu edukacyjnego. Ustawa przeznaczyła również 500 000 dolarów na pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z uzależnieniem od hazardu.

Ustawa HB556 przeszła przez Izbę Reprezentantów Missouri w marcu po dwupartyjnym głosowaniu w stosunku 118:35. Została ona przesłana do Senatu i skierowana do Komisji ds. Środków na początku kwietnia, ale prace nie zostały podjęte.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL