Pierwszy w historii Puchar Ukrainy w e-sporcie

esport

Ostatnia aktualizacja: 15 stycznia 2021

Ukraińska Federacja Esportowa (UESF) ogłosiła pierwszy w historii Puchar Ukrainy w e-sporcie we współpracy z firmą elektroniczną Eldorado, w którym gracze z całego kraju zmierzą się w pięciostopniowych mistrzostwach. Puchar Ukrainy w e-sporcie odbędzie się od 18 stycznia do 28 marca 2021 r. w ramach sezonu CS:GO.

Zorganizowanie pierwszego ogólnokrajowego Pucharu Ukrainy w e-sporcie jest następstwem niedawnego uznania e-sportu przez państwo ukraińskie za oficjalny sport. Rywalizacja odbędzie się od 18 stycznia do 28 marca 2021 roku w ramach sezonu CS: GO. Uczestnicy mogą wziąć udział w mistrzostwach samodzielnie lub w drużynie złożonej z maksymalnie pięciu graczy, a 12 drużyn, które zakwalifikują się do finałowych etapów Superligi, będzie walczyć o pulę nagród w wysokości 250 000 UAH.

Wszyscy uczestnicy Super League otrzymają premię od UESF, a także własne logo, uniformy i projekty w mediach społecznościowych. Pierwsza runda Super League będzie obejmowała mecze każdy z każdym w formacie bo2, a sześć najlepszych drużyn przejdzie do finału, aby rywalizować w systemie pojedynczej eliminacji z formatem meczu bo3.

Wraz ze swoimi partnerami UESF będzie promować szereg ekscytujących konkursów i nagród. Po pierwsze partnerzy strategiczni Parimatch, jeden z wiodących operatorów zakładów na rynku e-sportowym, oraz ExpertPC, znany ukraiński producent komputerów do gier, zaoferują dwóm osobom szansę na wygranie potężnego komputera do gier.

Pierwszy Puchar Ukrainy w e-sporcie to ekscytujący moment dla e-sportu w tym kraju, stanowiący ważny krok w kierunku tego, aby Ukraina stała się centrum e-sportu przyszłości. Nie możemy się doczekać inauguracyjnego turnieju, który zapewni zarówno rozrywkę, jak i szansę na przełom dla e-sportowych talentów. Jesteśmy przekonani, że jest to początek tego, co w nadchodzących latach stanie się szczytem ukraińskiego kalendarza sportowego – powiedział Ivan Danishevsky, założyciel Esports Charts.

Więcej informacji o tym, jak wziąć udział w ukraińskim Pucharze Esportowym, można znaleźć na stronie: https://uesf.org.ua/news/202

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL