PKO BP gra w Lotto

PKO BP współpracuje z eLotek.pl. To serwis, z którym walczy Ministerstwo Finansów. Za jego pośrednictwem możemy złożyć zakłady w Totalizatorze Sportowym. Według urzędników taka działalność jest nielegalna.

Kilka dni temu największy polski bank poinformował na swojej stronie internetowej oraz facebookowym profilu, że jeśli zapłacimy w serwisie eLotek.pl przy pomocy mobilnych płatności IKO, to dostaniemy 50-procentowy rabat.

I w tej transakcji nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie to, że PKO BP niejako legalizuje stronę internetową, która zdaniem Ministerstwa Finansów łamie polskie prawo.

– Zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy o grach hazardowych podmiot prowadzący działalność w zakresie gier hazardowych nie może powierzyć innemu podmiotowi wykonywania czynności związanych z urządzaniem tych gier. Sprawy prowadzenia przez podmioty w kraju działalności w internecie w zakresie pośredniczenia w grach liczbowych objętych monopolem państwa są obecnie przedmiotem działań kontrolnych Służby Celnej – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Czytaj całość na: finanse.wp.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.