Płatności w kasynie online – możliwości i bezpieczeństwo

Dokonywanie płatności w kasynie stacjonarnym jest niezwykle proste. Wystarczy podejść do stołu, wyjąć gotówkę z portfela, a krupier w kilka sekund wymieni ją na żetony. Nawet jeśli nie mamy przy sobie żadnych pieniędzy, bez problemu wybierzemy je ze swojego konta za pośrednictwem kasynowej kasy.

W wielu lokalach znajdują się również bankomaty. Jak jednak wyglądają płatności w kasynie online? Czy istnieje również kilka możliwości i czy są one bezpieczne?

Ze względu na dostępność, kasyna internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Istnieje wiele serwisów oferujących przeróżne typy gier i tak samo zróżnicowane są metody płatności w kasynie online. Przedstawimy najważniejsze z nich, omówimy ich zalety i wady, a także rozwiejemy wątpliwości związane z ich bezpieczeństwem. Jeśli masz ochotę spróbować szczęścia w zakładach w sieci, ale nie wiesz, jak dokonywać wpłat i odbierać wygrane, tutaj dowiesz się od czego zacząć.

Karta kredytowa może wydawać się najbardziej oczywistą formą płatności, ponieważ większość z nas korzysta z niej na co dzień. Dotyczy to także transakcji online, takich jak zakup przedmiotów poprzez serwis aukcyjny albo zamówienie pizzy na obiad. Nic więc dziwnego, że karty są również obsługiwane przez kasyna online. Jest to szybka metoda płatności: przelew jest natychmiastowy, a do jego wykonania wystarczy podanie danych z karty i kwoty. Jeśli natomiast chodzi o bezpieczeństwo, problemy mogą pojawić się wtedy, gdy nasza karta wpadnie w niepowołane ręce.

Inną popularną w naszym kraju formą płatności online jest przelew na konto bankowe. Pamiętać jednak należy, że w przypadku kasyn przelew na konto może być użyty jedynie do wypłaty pieniędzy. To również jest proste, ponieważ wystarczy podać numer konta i kod SWIFT, jednak niewątpliwą wadą tej formy płatności jest długi czas oczekiwania na przelew oraz zazwyczaj wysokie prowizje.

Bardziej nowoczesną formą płatności – choć znaną już od przeszło dwóch dekad – jest PayPal. Mamy tutaj dostęp do internetowego portfela, dzięki któremu możemy przesyłać pieniądze z innych źródeł, takich jak karta kredytowa lub rachunek bankowy. I choć jest to popularna, łatwa w obsłudze i bezpieczna forma płatności online, nie jest szczególnie lubiana przez kasyna. A wszystko przez nieuczciwych graczy, którzy wykorzystywali to, że w systemie łatwe jest dokonywanie zwrotów.

Nieporównywalnie większym zainteresowaniem wśród kasyn cieszą się inne e-portfele: Skrill oraz Neteller. Ich dodatkową zaletą jest łatwość użytkowania oraz obsługa najważniejszych europejskich walut, jednak należy wspomnieć o tym, że ich przelicznik może nie być dla nas najkorzystniejszy. Portfele elektroniczne są rozwiązaniami bezpiecznymi – chronią je hasła i loginy, które (w przypadku podejrzeń, że ktoś mógł się na nie natknąć) zawsze możemy zmienić. Z pewnością jest to łatwiejsze od zastrzeżenia karty kredytowej czy cofnięcia nieautoryzowanej transakcji. E-portfele mogą również być dodatkowo zabezpieczone przez weryfikację dwuetapową.

Ciekawą alternatywą dla wszelkiego rodzaju kont i elektronicznych portfeli jest karta przedpłacona – Paysafecard. Jest to metoda płatności działająca na zasadach pre-paid, czyli dokładnie tak, jak jest to w przypadku ofert „na kartę” sieci komórkowych. Aby dokonać wpłaty, wystarczy kupić (w sklepie, na stacji paliw itp.) kartę z wydrukowanym kodem i wprowadzić go w odpowiednim miejscu na stronie kasyna online. Rzecz jasna nie ma tutaj możliwości wypłaty pieniędzy z kasyna, ale ogromną zaletą tego rozwiązania jest bezpieczeństwo (16-cyfrowy PIN, który jest niepowtarzalny w przypadku każdej karty) oraz anonimowość, ponieważ w momencie zakupu karty nie podajemy swoich danych.

Na koniec trzeba wspomnieć o najnowszym rozwiązaniu, jakim jest możliwość płacenia w kasynach za pomocą kryptowalut. Jak i we wcześniejszych przypadkach ma to swoje zalety i wady. Z plusów wymienić trzeba anonimowość, ponieważ nie musimy zakładać konta bankowego, aby obracać kryptowalutami. Z drugiej strony konieczna jest rejestracja na giełdzie kryptowalut, nauka jej obsługi i wreszcie kupno interesujących nas monet, które użytkownicy zazwyczaj przechowują w specjalnych aplikacjach, zwanych portfelami.

Z pewnością trzeba poświęcić nieco czasu, by zaznajomić się z działaniem kryptowalut, a niektórych mogą również zniechęcić znaczne wahania kursów, jednak z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla starszych form płatności.

Jak widać istnieje wiele sposobów na dokonanie płatności, gdy chcemy zagrać w kasynie online. Ten, który wybierzemy, zależy głównie od naszych preferencji, łatwości użytkowania czy bezpieczeństwa. Warto również pamiętać, że kasyna zazwyczaj oferują możliwość skorzystania tylko z niektórych form płatności, ale na szczęście wybór samych kasyn online jest dziś bardzo urozmaicony. A co najlepsze, w wielu z nich istnieje możliwość otrzymania bonusów, jak chociażby bonus do depozytu, czyli nagrodę w postaci dodatkowych środków otrzymywanych po dokonaniu wpłaty. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.