Playtech doradza akcjonariuszom głosowanie za przejęciem przez Aristocrat

Oferta przejęcia Playtech o wartości 2,7 mld USD złożona przez Aristocrat Leisure może zostać odrzucona przez inwestorów azjatyckich, którzy łącznie posiadają około jednej czwartej udziałów grupy.

Raporty sugerują, że grupa azjatyckich inwestorów mogłaby głosować przeciwko transakcji z Arystokratą.

Na 2 lutego zaplanowano nowe walne zgromadzenie, na którym inwestorzy będą głosować nad ofertą 680 pensów za akcję (9,19 USD) Aristocrat.

Głosowanie zostało już dwukrotnie przełożone, ponieważ zarząd Playtech zgodził się dać JKO Play, konsorcjum kierowanemu przez byłego potentata Formuły 1 Eddiego Jordana, czas na zaproponowanie akcjonariuszom kontroferty. Jednak oferta ta nie doszła do skutku.

Źródła podają, że oferta Jordana „została porzucona, rzekomo z powodu obaw o intencje azjatyckich akcjonariuszy”.

Najwyraźniej doradcy finansowi Playtech opracowali plan awaryjny, zgodnie z którym zarząd śledziłby podział i aukcję oprogramowania hazardowego online grupy, jednostki B2B i jej firmy bukmacherskiej Snaitech Italia. Podobno do takiego rozpadu doszłoby dopiero w przypadku upadku przejęcia grupy przez Aristocrat.

Playtech wydał oświadczenie, które potwierdziło, że firma jest na bieżąco ze spekulacjami i plotkami dotyczącymi przyszłej strategii firmy.

Oświadczenie brzmiało:

„Rada dyrektorów ponawia swoje zalecenie, aby akcjonariusze głosowali za przyjęciem oferty Aristocrat Leisure Limited. Podczas gdy Playtech poczynił znaczne postępy strategiczne i operacyjne i ma silną pozycję na przyszłość, propozycja Aristocrat stanowi atrakcyjną okazję dla akcjonariuszy do przyspieszenia realizacji długoterminowej wartości Playtech”.

Źródło: gamblinginsider.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.