Playtech odrzucił ofertę Aristocrat o wartości 3,7 miliarda dolarów

Oferta Aristocrat Leisure dotycząca zakupu Playtech za 3,7 miliarda dolarów wydaje się nieskuteczna. Rada dyrektorów Playtech poparła ofertę przejęcia złożoną w październiku, ale akcjonariusze musieli ratyfikować pakt.

Playtech poinformował w środę, że dotychczasowe głosy pełnomocników wskazują, że oferta nie osiągnęła wymaganego progu 75 proc. Według doniesień, więcej głosów opowiedziało się za propozycją niż ją odrzuciło, a akcjonariusze stanowili 43,87 proc. W tej chwili nie ma jednak dostępnych ofert przejęć.

W zeszłym tygodniu krążyły plotki, że Playtech rozważy rozpad swojej firmy, jeśli fuzja Aristocrat nie uzyska zgody akcjonariuszy. Zarząd Playtech wskazał w środę, że rozważy tę opcję maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. Korporacja będzie sprzedawać swoje biznesy B2C i B2B po uzyskaniu zgody inwestorów i regulatorów.

Trevor Croker, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny Aristocrat Leisure, mówił o widocznej niezdolności firmy do przejęcia Playtech. Stwierdził, że „wymiany głosów od czasu ogłoszenia naszej oferty były bardzo niezwykłe i w dużej mierze poza kontrolą Aristocrat”.

Wskazał, że kilku akcjonariuszy sprzeciwiało się przejęciu, zagrażając szansom oferty. Grupa odmówiła jednak dyskusji na ten temat z Playtechem lub Aristocrat.

Firma hazardowa z siedzibą w Australii rozważy teraz potencjalne opcje fuzji i przejęć, zwłaszcza na rynku gier online na prawdziwe pieniądze. Informacje o swoich przyszłych zamiarach przedstawione zostaną  inwestorom na dorocznym walnym zgromadzeniu pod koniec miesiąca. Zakup Playtech miał na celu zwiększenie konkurencji na rynku dostawcy iGaming i na rynku krupierów kasyn online na żywo.

Po zakupie udziałów za cenę wyższą niż 680 pensów tajemniczy inwestorzy, najprawdopodobniej z Azji, zaczęli gromadzić akcje pod koniec ubiegłego roku. Według doniesień lokalnej prasy mogą mieć nawet 27% udziałów.

Aristocrat chce zwiększyć swoją obecność w branży gier online na prawdziwe pieniądze. Oczekuje, że całkowity dochód z gier z branży wyniesie 80 miliardów USD do końca 2022 r. i 112 miliardów USD do 2025 r.

Wiele ofert na stole

Chociaż inne strony wyraziły duże zainteresowanie przejęciem Playtech, wydaje się, że ich wysiłki były równie daremne. Aristocrat rozpoczął licytację w październiku, kiedy złożył ofertę. Gopher Investments, drugi co do wielkości udziałowiec Playtech, wyraził zainteresowanie złożeniem swojej propozycji, ale wycofał się w listopadzie.

Grupa kierowana przez byłego lidera zespołu Formuły 1, Eddiego Jordana, rozpoczęła swoją ofertę wykupu za 3 miliardy funtów (4 miliardy dolarów). Z kolei JKO Play zasygnalizował 21 stycznia, że ​​nie będzie kontynuował swojej propozycji. Ta zmiana została rzekomo spowodowana przez wschodzących akcjonariuszy, którzy sprzeciwiali się przejęciu.

Na podstawie: highstakesdb.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.