Podatek od hazardu nie działa

W Opolu jest tylko jeden automat o niskich wygranych, wynika z danych Izby Celnej. Faktycznie mogą być ich setki – w szarej strefie. Po 4 latach działania ustawy hazardowej wpływy do budżetu z podatku od gier są coraz mniejsze.

Z danych Służby Celnej wyłania się obraz zapaści w każdym segmencie tradycyjnego hazardowego rynku. Największe spadki zaliczają automaty o niskich wygranych, czyli słynni jednoręcy bandyci. Pod koniec 2013 r. – według właśnie opublikowanego sprawozdania – było ich w całej Polsce już tylko 7316, wobec prawie 11 tys. w grudniu 2012 r. i ponad 55 tys. w 2010 r. Mniejsze spadki dochodów zanotowały salony gier na automatach i kasyna, ale łącznie rok do roku cała stacjonarna branża hazardowa zmniejszyła swoje przychody aż o 19 proc.

Oficjalnie Ministerstwo Finansów nie widzi problemu. Przedstawiciele resortu twierdzą, że spodziewano się takiego obrotu sprawy i jest to skutek działania ustawy o grach hazardowych, która m.in. stopniowo przenosi możliwość urządzania gier na automatach o niskich wygranych do kasyn. Do 2015 r. z krajobrazu Polski mają zniknąć w zasadzie wszyscy jednoręcy bandyci. Stare licencje nie są po prostu przedłużane, nie udziela się też nowych. W efekcie co roku przewidywano mniejsze wpływy do budżetu państwa z podatku od gier. I rzeczywiście jeszcze w 2010 r. było to 1,624 mld zł. Rok później już 1,477 mld zł, a w 2012 r. 1,44 mld zł. W 2013 r. wpłynęło według wstępnych szacunków już tylko 1,3 mld zł.

Czytaj całość na: biznes.gazetaprawna.pl

O Autorze

1 odpowiedź do “Podatek od hazardu nie działa

  1. No tak chciał Rudy i jego przydupas kaplica wiec tak maja po co im kasa z podatku lepiej jak jest dwa razy wiecej automatów na rynku jak bylo tylko ze zaden nie płaci ani złotówki tak działa rudy i jego banda aby Polska sie bogaciła!!!!!!!!! proponuje tym błaznom wziasc sznurek i sie powiesic to by zrobili najlepiej dla nas Polaków!!!! to taka prośba przed wyborami!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.