Podmioty i ośrodki gier funkcjonujące w Polsce w roku 2016

W opracowaniu Ministerstwa Finansów dotyczącym rynku hazardowego w Polsce w roku 2016 znajdują się również dane porównawcze z rokiem poprzedzającym pokazujące jakie trendy można było zaobserwować w tej dziedzinie.

Liczbę podmiotów i ośrodków gier funkcjonujących w latach 2015 – 2016 przedstawia poniższa tabela.

Z powyższego zestawienia wynika, że w 2016 r. w porównaniu do roku 2015 zmniejszyła się zarówno liczba podmiotów organizujących loterie audioteksowe (spadek o 6) jak i liczba urządzanych loterii o 69.

W stosunku do 2015 r. liczba podmiotów prowadzących kasyna gry i zakłady wzajemne pozostała na tym samym poziomie przy jednoczesnym wzroście ośrodków gier o 1 i spadku o 47 liczby punktów przyjmowania zakładów wzajemnych.

Liczba podmiotów organizujących gry liczbowe i loterie pieniężne pozostała na tym samym poziomie, nastąpił natomiast wzrost liczby urządzanych loterii pieniężnych o 4.

W 2016 r. w porównaniu do roku 2015 zmniejszyła się liczba podmiotów prowadzących salony gier na automatach o 7, przy spadku liczby salonów o 48 (ostatnie zezwolenie na prowadzenie salonu gier na automatach wygasło 7 czerwca 2016 r.)

Liczba urządzeń do gier eksploatowanych w kasynach gry oraz salonach gier na automatach

Liczbę urządzeń do gier eksploatowanych w kasynach gry oraz salonach gier na automatach w latach 2015 – 2016 przedstawia poniższa tabela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *