Podrabiał monety by ograć automaty do gier! Stanie przed sądem

Automaty Najczęściej czytane
Adam Brzozowski 04/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024

Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Szubinie z siedzibą w Żninie wszczął śledztwo dotyczące nadużyć, jakich miał dopuścić się 24- letni Waldemar O. na szkodę jednej z firm zajmujących się obsługą automatów do gier. Do zdarzeń dochodziło na terenie jednej ze stacji paliw w Żninie.

Jak ustalono w toku śledztwa, Waldemar O. opanował metodę „oszukiwania” automatu, do której wykorzystywał podrabiane uprzednio przez siebie monety, których używał podczas gry na urządzeniu. Dzięki przerobieniu bilonu poprzez zmianę jego wagi i właściwości, a także posiadanej wiedzy na temat konstrukcji urządzenia, był on w stanie kontrolować ruch monety w automacie, a tym samym wpłynąć na wynik gry.

W sprawie zebrano materiał dowodowy pozwalający na ujawnienie co najmniej 14-tu tego typu zdarzeń, na podstawie którego prokurator przedstawił Waldemarowi O. zarzut popełnienia przestępstwa kwalifikowanego z art. 310§1i2 kk (przerabianie pieniędzy) w zb. z art. 279§1 kk (kradzież z włamaniem).

Dodatkowo podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania 0,65 marihuany.

Waldemar O. nie przyznał się do opisanych wyżej czynów i złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczył ustaleniom śledztwa.

Zachowanie polegające na przerabianiu pieniędzy stanowi zbrodnię, zagrożoną karą od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Okoliczność ta, a także postawa podejrzanego, zaskutkowały skierowaniem przez prokuratora do Sądu wniosku o zastosowanie wobec ww. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – celem zabezpieczenia dalszego toku postępowania. Sąd wniosek ten uwzględnił.

Sprawa pozostaje w toku – trwa ustalanie rozmiarów wyrządzonej przez podejrzanego szkody.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL